Šéf Ferrari Luca Cordero di Montezemolo uvedl, že technologie Applu budou poprvé využity u nového čtyřmístného modelu, kdy všichni spolujezdci budou mít k dispozici vestavěný iPad Mini. Na něm budou moct hrát hry, koukat na videa i brouzdat po internetu.

iPad Mini

iPad Mini

FOTO: Apple

Řidič pak po stisku příslušného tlačítka bude moci využít technologie Siri, která funguje v podstatě jako osobní asistentka. Jednoduše jí nadiktujete zprávu, kterou má odeslat e-mailem, nebo se jí zeptáte na aktuální dopravní informace. A to vše pouze hlasovými povely - samotného přístroje se nemusíte ani dotknout.

Technologií Siri od Applu již nyní disponují počítačové tablety iPad i chytré telefony iPhone. Zatím však podporuje pouze anglický jazyk. Jak funguje v praxi, se můžete podívat na videu níže.

Video

Technologie Siri od Applu

Zdroj: Apple.com

Žádné další informace zatím zástupci obou společností neuvedli. Jisté tak není ani to, kdy přesně se první Ferrari s technologiemi od Applu objeví na trhu.

Podle agentury Bloomberg lze ale předpokládat, že do budoucna se spolupráce mezi oběma společnostmi ještě prohloubí. Ferrari totiž stejně jako další automobilky čelí poklesu poptávky vozů, a to i přesto, že prodeje byly v loňském roce rekordní.