Nová verze se jmenuje Sony Personal 3D Viewer a je kompatibilní s většinou domácích televizních systémů. Kromě samotných televizorů je ji možné připojit například také k DVD a Blu-ray přehrávačům prostřednictvím HDMI konektoru. Kompatibilní je také s televizní konzolí PlayStation 3. Novinka se jednoduše připojí na grafický výstup místo monitoru.

Sony Personal 3D Viewer je kompatibilní s televizní konzolí PlayStation 3.

Sony Personal 3D Viewer je kompatibilní s televizní konzolí PlayStation 3.

FOTO: Reuters

Díky dvěma malým OLED displejům, které promítají pro každé okolo jiný obraz, dokážou brýle vytvořit skutečně věrohodný trojrozměrný vjem. „Podobný zážitek jsem nezažil ještě s žádným 3D televizorem, je to skutečně fantastické,“ neskrýval své nadšení po vyzkoušení novinky jeden z návštěvníků veletrhu.

„Vůbec nevnímáte světlo ani žádné další okolní ruchy. Celý váš mozek se soustředí pouze na promítaný obraz,“ konstatoval. Zážitek podle něj prohlubuje také integrace 5.1kanálového zvukového systému, který se ukrývá přímo v brýlích. „Když na obrazovce vybuchne bomba, je to jako byste stáli hned vedle,“ dodal.

Sony Personal 3D Viewer

Sony Personal 3D Viewer

FOTO: Sony

Obraz a zvuk nezpracovávají přímo samotné brýle, ale speciální receiver s výkonným procesorem, který vypadá jako obyčejný set-top-box. I díky tomu jsou brýle velice lehké (420 gramů) a jejich použití je pohodlné.

Brýle Personal 3D Viewer by měly společnosti Sony pomoci zlepšit prodeje televizních konzolí. Stejně jako konkurenční firmy Microsoft a Nintendo totiž i tento elektronický gigant čelí stále vzrůstající popularitě chytrých telefonů a počítačových tabletů, které pomalu získávají na herním trhu stále větší podíl.

Součástí brýlí je i speciální receiver

Součástí brýlí je i speciální receiver.

FOTO: Sony

„Tempo změn na trhu je velice rychlé. Já si ale myslím, že v současnosti nabízíme mnoho vzrušení a zcela nové možnosti,“ uvedl podle serveru Dallas News k novince šéf Sony v Evropě Andrew House.

Sony Personal 3D Viewer se dostane do prodeje na vybraných zahraničních trzích už letos v listopadu za cenu okolo 15 tisíc korun. Zda bude novinka před Vánocemi dostupná také v Česku, zatím zástupci firmy oficiálně nepotvrdili.

Sony Personal 3D Viewer na veletrhu Tokyo Game Show

Sony Personal 3D Viewer na veletrhu Tokyo Game Show

FOTO: Reuters