Aktuálně nabízená první generace tabletu Kindle Fire se v Česku prodává za pět a půl tisíce korun, v zahraničí ještě o více jak tisícovku levněji. Má sedmipalcový displej s rozlišením 1024 x 600 obrazových bodů a dvoujádrový procesor. Hmotnost jen mírně přesahuje 400 gramů a tloušťka je jen 11 mm. K internetu se připojuje pouze pomocí WiFi sítí.

Nový Kindle Fire se jmenuje stejně, zakoupit kromě něj bude možné také vylepšené verze s přídomkem HD. Základní model je svým vzhledem prakticky k nerozeznání od první generace tabletu. Je ale výkonnější, má více operační paměti a hlavně stojí méně – prodávat se bude za 159 USD (3000 Kč).

Fire HD pak bude nabízen ve dvou různých velikostech. Model se sedmipalcovou obrazovkou nabídne vyšší rozlišení (1280 x 800 pixelů) a ještě výkonnější hardware. Navíc je vybaven bezdrátovou technologií Bluetooth i HDMI výstupem. Jeho cena bude činit 3850 Kč.

Nový Kindle Fire

Nový Kindle Fire

FOTO: Amazon

Nejvýkonnější bude Fire HD s 8,9palcovou obrazovkou. Ten totiž nabídne dvoujádrový 1,5GHz procesor. Lepší bude také rozlišení displeje, a to rovnou Full HD (1920 x 1200 obrazových bodů). I přesto se jeho cena nepřehoupla přes šest tisíc korun, prodávat se bude za 5800 Kč.

Menší model HD a základní Kindle Fire by se v obchodech měly objevit už v průběhu následujících dvou týdnů. Nejvýkonnější Fire HD s 8,9palcovým displejem se začne prodávat až v listopadu.

Kindle Fire s 8,9palcovou obrazovkou

Kindle Fire s 8,9palcovou obrazovkou

FOTO: Amazon

Na cenu bude lákat také Apple a Microsoft

Amazon ale není jediný, kdo chce ceny nastavit proklatě nízko. Například Microsoft bude svůj tablet prodávat za 4000 Kč. Řeč je o základní verzi postavené na mikroprocesorech ARM, které používají i některé chytré telefony. Prodávat se bude ale také výkonnější varianta za 16 tisíc, která bude konkurovat především ultrabookům. [celá zpráva]

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft

Pro srovnání, druhou generaci iPadu je možné zakoupit za 10 000 a třetí za 12 000 korun. Na cenovou válku se ale chystá podle neoficiálních informací také společnost Apple. Už příští týden by měla představit menší verzi jablečného tabletu s pětitisícovou cenovkou. [celá zpráva]