Většina špičkových televizorů má v dnešní době rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080 obrazových bodů. Novinka od společnosti LG nabídne jako jedna z prvních na trhu rozlišení Ultra Definition (3840 x 2160 pixelů), které je čtyřikrát vyšší než v případě Full HD.

„Televizor integruje nejmodernější technologie, které má LG k dispozici, jako je technologie LG Cinema 3D s rozlišením Ultra Definition a Smart TV funkce. Lepší zábavní centrum na takto velké televizi si lze jen těžko představit,“ uvedl Martin Malý, mluvčí LG Electronics CZ.

LG Cinema 3D používá k zobrazení 3D obrazu princip polarizace. Polarizační brýle zajišťují, že se do levého i pravého oka dostává správný obraz. Výhod oproti aktivním brýlím je hned několik. První z nich je ta, že zatímco u aktivních brýlí obraz bliká a každému oku je přerušovaně posílán minimálně 30krát za vteřinu jiný snímek, u polarizační (nebo také jinak označované pasivní) technologie vidí oči obraz stále, bez přestávek. Tím se zrak šetří.

Ke sledování 3D obrazu jsou i novinky potřeba speciální brýle

Ke sledování 3D obrazu jsou u novinky potřeba speciální brýle

FOTO: LG

Novinka nabízí také další funkce, jako je například ovládání pomocí hlasových povelů nebo instalace nejrůznějších aplikací, jako jsou hry či programy pro přístup na sociální sítě. K dispozici je již nyní více než tisíc aplikací.

Nový 84palcový televizor od LG si ale nebude moci rozhodně pořídit každý, prodávat by se totiž měl na evropském i americkém trhu už příští měsíc za 22 100 USD, tedy 450 tisíc korun. Lze tedy předpokládat, že primárně si budou novinku kupovat firmy pro propagační účely. Kdy přesně bude dostupná na tuzemském trhu, zatím není známo.

Pro srovnání konkurenční Sharp nabízí 90palcový televizor za 225 tisíc korun. Rozdíl v ceně má však své opodstatnění – TV od Sharpu má jen Full HD rozlišení. Rozlišení Ultra Definition pak nabízí například Toshiba Regza 55XS5, která má však úhlopříčku jen 55 palců. Tomu odpovídá i její pořizovací cena – 190 000 Kč.