Asus Xtion dokáže snímat pohyb člověka před monitorem a přenést jej do hry díky dvěma infračerveným čidlům a citlivému mikrofonu. Například v akční hře hráč máchne pěstí proti obrazovce, čidla přenesou úder do hry, ve které zasáhne virtuálního soupeře.

Kinect pro Windows

Konkurenční Kinect od Microsoftu

FOTO: Microsoft

Z výčtu funkcí je tedy patrné, že pohybový senzor je velice podobný Kinectu od Microsoftu. Ten se však na tuzemském trhu zatím prodává výhradně ve verzi pro televizní konzoli Xbox 360. Model podporující počítače s Windows zatím není v Česku v prodeji. [celá zpráva]

Není žádným tajemstvím, že Asus Xtion cílí také na hráče. „Již nyní je k dispozici několik oblíbených titulů - například Virtua Tennis 4 od společnosti SEGA, Need for Speed: Hot Pursuit od společnosti EA, Street Fighter 4 od společnosti Capcom, Fruit Ninja od společnosti Halfbrick Studios nebo velmi populární Angry Birds od společnosti Rovio,“ uvedl Ondřej Třetina ze společnosti Asus.

Asus Xtion Pro

Pohybový senzor od Asusu

FOTO: Asus

Přímo s pohybovým senzorem navíc dostanou bezplatný balíček tří her. „Hry Beatbooster a DanceWall nabízejí závodění a divokou taneční akci, v obou případech s podporou režimu pro více hráčů. Hra MayaFit do vašeho obývacího pokoje přivede osobního fitness trenéra, s nímž můžete procvičit celé tělo, sledovat své pokroky a přizpůsobovat si vlastní tréninkový program,“ doplnil Třetina.

Asus Xtion je v Česku možné již nějakou dobu zakoupitve verzi Pro, která však není určena pro koncové uživatele, ale pro vývojáře. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, ceny verze Pro startují na 3674 Kč. V některých obchodech se ale přístroj nabízí i za více než pět tisíc korun.