Začátkem července internet oblétly informace o tom, že cena základního modelu by se měla pohybovat okolo 12 tisíc korun. Podle některých zahraničních analytiků ale Microsoft neměl s takovouto cenovou politikou šanci na úspěch, protože nejlevnější tablety se aktuálně prodávají už okolo 3000 Kč.

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft

Levnější je i konkurenční iPad, druhou generaci je možné sehnat už za deset tisíc. Podle neoficiálních informací Apple navíc chystá příchod nového tabletu s pětitisícovou cenovkou. [celá zpráva]

Výrazné snížení ceny tabletu Surface by tak byl od Microsoftu logický krok, jak uspět na přeplněném trhu. Novinka bude k dispozici ve dvou verzích. Levnější se čtyřtisícovou cenovkou bude postavena na mikroprocesorech ARM, které používají i některé chytré telefony.

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft

Výkonnější varianta by pak měla stát 16 tisíc korun. Právě tento dražší model by měl podle současného šéfa Microsoftu Steva Ballmera konkurovat moderním laptopům, jako jsou například ultrabooky.

Druhou překážkou, která by mohla zhatit úspěch tabletu Surface, je absence 3G modulu. Podle serveru TechSpot, který se odvolává na agenturu Bloomberg, nabídne novinka internetové připojení výhradně prostřednictvím standardu WiFi. To je podle některých zahraničních pozorovatelů krok zpět. [celá zpráva]

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft