Počítač Mini Xplus TV Box H24 má rozměry 6 x 6 x 1,3 centimetru. Postaven je na čipsetu Allwinner A10 a operačním systému Android 4.0. K dispozici má 512MB operační paměť a úložný prostor pro data s kapacitou 4 GB.

Ten je možné ještě rozšířit pomocí paměťových karet a USB flash disků. Novinka má totiž dva USB porty pro připojení externích zařízení. Nechybí ani podpora bezdrátového standardu WiFi pro připojení k internetu.

Mini Xplus TV Box H24

Novinka je dostupná v různých barevných kombinacích.

FOTO: Miniand Tech

K monitoru se novinka připojuje prostřednictvím HDMI kabelu. Podle výrobce ale přístroj dokáže dobře posloužit i u televizorů, což koneckonců naznačuje i jeho název. Podporuje totiž prakticky všechny nejpoužívanější multimediální formáty a videa dokáže přehrávat v rozlišení až 1080p.

Kdy přesně se Mini Xplus TV Box H24 začne prodávat v tuzemských obchodech, zatím společnost Miniand Tech neprozradila. Jisté tak není ani to, zda bude k dispozici za stejně přívětivou cenu jako v zahraničí.

Konkurence se rozrůstá

Novinka Mini Xplus TV Box H24 přichází na trh jen krátce po uvedení konkurenčního počítače RikoMagic MiniPC MK802, který je ještě o něco menší. Jeho velikost se příliš neliší od obyčejného flash disku. V tuzemských obchodech se prodává za 1900 Kč. [celá zpráva]

Srdcem novinky je jednojádrový procesor Cortex-A8 taktovaný na 1,5 GHz, kterým jsou vybaveny i některé chytré telefony a počítačové tablety. Výkon tedy není nijak oslnivý, na druhou stranu pro základní multimediální využití jistě stačí.

MiniPC MK802

MiniPC MK802

FOTO: RikoMagic

K dispozici je 512 MB operační paměti a 4GB úložný prostor, který je navíc možné rozšířit díky paměťovým kartám typu microSD. Nechybí ani podpora bezdrátového standardu WiFi pro připojení k internetu. Novinku pohání operační systém Android.

MiniPC MK802 je vybaven HDMI výstupem a klasickým USB konektorem. Problém tak nebude připojit jej prakticky ke všem novým monitorům a dokonce i televizorům, u kterých může fungovat jako levné multimediální centrum. Podporováno je i Full HD rozlišení.