Test časopisu Consumer Reports prokázal, že nový iPad může při práci dosahovat vyšších provozních teplot než druhá generace. Po hraní akční hry po dobu 45 minut se teplota jablečné novinky vyšplhala na 47 °C.

Apple přitom nedoporučuje iPad používat, pokud jeho teplota přesáhne 35 °C. V takovém případě by měli uživatelé tablet okamžitě vypnout, aby v krajním případě nedošlo k poškození některých hardwarových součástek.

Mluvčí Applu podle ČTK k tvrzení o přehřívání uvedl, že při předprodejních testech v rámci firmy se teploty nového iPadu nevymykaly z jejich teplotních specifikací.

Video

Nový iPad nabízí vyšší rozlišení a lepší výkon

Zdroj: Apple

I přes údajné problémy s přehříváním se novému iPadu daří. Od minulého pátku se ho prodalo přes tři milióny kusů. „Nový iPad je senzace se třemi milióny prodaných kusů. To je nejsilnější start iPadu v celé jeho historii. Zákazníci milují nové funkce iPadu a jeho ohromující displej,“ uvedl šéf marketingu společnosti Apple Philip Schiller s tím, že je zvědavý, jak se novince bude dařit na dalších trzích.

V druhé vlně se tento pátek začne prodávat v dalších 24 státech. Kromě České republiky a Slovenska také v Bulharsku, Rakousku, Dánsku, Finsku, Maďarsku, Irsku, Mexiku, Portugalsku, Španělsku či Švédsku. Oficiální ceny pro tuzemský trh zatím společnost Apple neprozradila.

Co umí nový iPad

Třetí generace iPadu vypadá stejně jako předchozí verze, ale má vyšší výkon a řadu nových funkcí. Vylepšený je především displej, který je stejně velký jako u iPadu 2, ale nabízí výrazně vyšší rozlišení – 2048 x 1536 pixelů. Díky vyššímu rozlišení dokáže novinka zobrazit více detailů, což přijde vhod především při brouzdání na webu, prohlížení fotografií nebo při čtení knih.

Apple iPad

Apple iPad 3

FOTO: Novinky

Dalším vylepšením prošel vestavěný pětimegapixelový fotoaparát. Ten nově obsahuje obrazovou stabilizaci a dokáže natáčet Full HD video. Především zahraniční uživatelé pak ocení u novinky podporu rychlého mobilního internetu čtvrté generace. [celá zpráva]