„Nový iPad je senzace se třemi milióny prodaných kusů. To je nejsilnější start iPadu v celé jeho historii. Zákazníci milují nové funkce iPadu a jeho ohromující displej,“ uvedl šéf marketingu společnosti Apple Philip Schiller s tím, že je zvědavý, jak se novince bude dařit na dalších trzích.

V druhé vlně se tento pátek začne prodávat v dalších 24 státech. Kromě České republiky a Slovenska také v Bulharsku, Rakousku, Dánsku, Finsku, Maďarsku, Irsku, Mexiku, Portugalsku, Španělsku či Švédsku. Oficiální ceny pro tuzemský trh zatím společnost Apple neprozradila.

Jedna z nejdelších front na nový iPad se utvořila v Londýně.

Stejně jako v předchozích letech i letos čekali lidé na nový iPad dlouhé fronty. Jedna z nejdelších se utvořila v Londýně.

FOTO: ČTK/AP

Třetí generace iPadu vypadá stejně jako předchozí verze, ale má vyšší výkon a řadu nových funkcí. Vylepšený je především displej, který je stejně velký jako u iPadu 2, ale nabízí výrazně vyšší rozlišení – 2048 x 1536 pixelů. Díky vyššímu rozlišení dokáže novinka zobrazit více detailů, což přijde vhod především při brouzdání na webu, prohlížení fotografií nebo při čtení knih.

Dalším vylepšením prošel vestavěný pětimegapixelový fotoaparát. Ten nově obsahuje obrazovou stabilizaci a dokáže natáčet Full HD video. Především zahraniční uživatelé pak ocení u novinky podporu rychlého mobilního internetu čtvrté generace. [celá zpráva]

Video

Nový iPad nabízí vyšší rozlišení a lepší výkon

Zdroj: Apple

Konkurence nového iPadu

Už od odhalení první generace počítačového iPadu se výrobci z celého světa předhánějí, kdo představí zajímavější zařízení. Jinak tomu není ani u třetí generace iPadu, která se nadcházející pátek začne prodávat v tuzemských obchodech.

Archos 80 G9

Archos 80 G9

FOTO: Archos

„Snad každý někdy přemýšlel nad tím, kdo představí lepší počítačový tablet než iPad 2. Je čas přestat přemýšlet, tady je nový iPad!“ neskrýval své nadšení z novinky současný šéf Applu Tim Cook.

Konkurenční výrobci se jablečnému tabletu snaží konkurovat nižší cenou. Další firmy pak sázejí na větší nebo naopak menší displeje či na nadstandardní příslušenství. Řeč je například o odpojitelných klávesnicích, které dokážou proměnit tablet v notebook. [celá zpráva]