Finanční analytik společnosti Piper Jaffray Gene Munster odhaduje, že během jediného dne obdržela společnost Apple okolo jednoho miliónu objednávek na nový iPad. U druhé generace se mu přitom takovou laťku podařilo pokořit téměř až po týdnu, připomněl server Mashable.

Kvůli vysokému zájmu zákazníků a nedostatku přístrojů už dokonce Apple upravil informace o dostupnosti přístroje na svých internetových stránkách. Lidé, kteří si jej nyní objednají, jej obdrží za dva až tři týdny.

Šéf Apple Tim Cook a iPad 3

Šéf Apple Tim Cook a iPad 3

FOTO: Reuters

Oficiálně se ale zatím zástupci Applu k informacím o nedostatku nových iPadů nevyjádřili. Vyloučeno tak není, že dostupnost novinky bude po zahájení prodeje problematická, stejně jako tomu bylo u druhé generace. Tehdy za to ale mohlo zemětřesení v Japonsku. [celá zpráva]

V Česku by se měl prodej nového iPadu odstartovat příští týden v pátek. Vybírat bude možné mezi verzemi s WiFi připojením a 4G internetem, přičemž obě varianty budou k dispozici v bílé i černé barvě a s 16, 32 a 64 GB vestavěné paměti.

Oficiální ceny pro tuzemský trh zatím společnost Apple neprozradila. Podle cenové politiky firmy lze ale předpokládat, že cena nejlevnější 16GB verze s WiFi připojením se bude pohybovat okolo 13 000 Kč. Cena nejvybavenějšího iPadu 3 s 4G internetem a 64GB pamětí by pak neměla přesáhnout hranici 20 tisíc korun.

Co umí iPad 3

iPad 3 vypadá stejně jako předchozí verze, ale má vyšší výkon a řadu nových funkcí. Vylepšený je především displej, který je stejně velký jako u iPadu 2, ale nabízí výrazně vyšší rozlišení – 2048 x 1536 pixelů. Díky vyššímu rozlišení dokáže novinka zobrazit více detailů, což přijde vhod především při brouzdání na webu, prohlížení fotografií nebo při čtení knih.

Apple iPad 3

Apple iPad 3

FOTO: Novinky

Dalším vylepšením prošel vestavěný pětimegapixelový fotoaparát. Ten nově obsahuje obrazovou stabilizaci a dokáže natáčet Full HD video. Především zahraniční uživatelé pak ocení u novinky podporu rychlého mobilního internetu čtvrté generace. [celá zpráva]