Srdcem počítače Raspberry Pi je procesor ARM11 (architektura ARMv6) o frekvenci 700 MHz, jehož různé verze jsou běžně používány v chytrých mobilních telefonech současnosti. Ke grafickému zobrazení je určen čip s architekturou ARM, který podporuje standard OpenGL ES 2.0. Ten prý dokáže přehrávat video ve formátu až 1080p.

Prototyp minipočítače Raspberry Pi

Prototyp minipočítače Raspberry Pi v porovnání s mincí. Na zařízení jsou připojeny kabely HDMI a USB. Uprostřed je instalována 12Mpix minikamera Sony. Podobné kamery se používají u mobilních telefonů.

FOTO: Raspberry Pi

Sestava nabízí dostatečný výkon i pro hraní akční 3D střílečky Quake III Arena. Nutno podotknout, že hra je stará 12 let. Na druhou stranu ještě před pěti lety s ní měly některé počítače s integrovanou grafickou kartou problém. A právě v takovém rozlišení byla hra na miniaturním počítači testována. [celá zpráva]

Video

Quake 3 na prototypu minipočítače Raspberry Pi

Zdroj: Youtube.com

K procesoru je v levnější modelové verzi připojena 128MB velká operační paměť SDRAM (v dražší verzi bude mít 256 MB) a na každé kratší straně základní desky je jeden výstupní konektor. Jako pevný disk poslouží paměťová SD karta, pro kterou je na druhé straně zařízení slot. Na obrázku je vidět také instalovaná 12Mpix minikamera Sony.

Počítačová sestava s prototypem miniaturního počítače Raspberry Pi. Přes rozbočovač zcela napravo je připojena klávesnice, myš i internetové připojení. Sestava běží na operačním systému Ubuntu Linux.

Počítačová sestava s prototypem miniaturního počítače Raspberry Pi. Přes rozbočovač zcela napravo je připojena klávesnice, myš i internetové připojení. Sestava běží na operačním systému Ubuntu Linux.

FOTO: Raspberry Pi

K připojení klávesnice či myši poslouží USB hub, který v první verzi pojme až dvě zařízení. V rozšířené dražší verzi by pak měly být dostupné přímo dva USB porty či síťový ethernet s rychlostí 100 Mbit/s. Podpora Wi-Fi je možná taktéž přes USB modul. Spotřeba celého počítače by při zatížení neměla být vyšší než 1 W.