Novinka se jmenuje Plantbook a na první pohled není skoro vůbec poznat, že se jedná o notebook. Vypnutý přístroj totiž vypadá jako obyčejná tyč. To by mělo podle tvůrců přispět k větší mobilitě zařízení tak, aby si mohl svůj počítač nosit každý prakticky kamkoliv.

Plantbook

Plantbook má dva vysouvací displeje

FOTO: Yanko Design

Ve chvíli, kdy chce uživatel s laptopem pracovat, jednoduše si vytáhne dva displeje, které jsou v trubicovém těle ukryty. Oba jsou dotykové, a tak jeden poslouží jako virtuální klávesnice. Pracovat by se tak na novince mělo stejně pohodlně, jako na většině dnešních noteboocích.

Plantbook

Plantbook jako tablet

FOTO: Yanko Design

Plantbook by měl konkurovat také iPadu a dalším počítačovým tabletům, pokud se tedy skutečně začne jednou vyrábět. Pokud totiž z kulaté základny vysunete pouze jeden displej, pracuje se na počítači stejně jako na tabletu.

Plantbook

Plantbook se pomocí vody nabíjí. Musí být však vypnutý a mít displeje srolované uvnitř.

FOTO: Yanko Design

Velice zajímavý je také způsob nabíjení. Zatímco většina přenosných počítačů se po kontaktu s tekutinou odporoučí do křemíkového nebe, Plantbook se pomocí vody nabíjí. Stačí jej vložit do vázy podobně jako květinu a baterie se začne dobíjet. O nabití baterie poté informuje LED indikátor ve tvaru lístku.

Plantbook

O nabití baterie poté informuje LED indikátor ve tvaru lístku.

FOTO: Yanko Design

Koncept nového notebooku se může zdát nereálný, designéři Seunggi Baek a Hyerim Kim přesto věří, že se v brzké budoucnosti začnou podobná zařízení běžně prodávat. Koneckonců koho by před třiceti lety napadlo, že počítač se obejde bez klávesnice a myši a bude se ovládat jen pomocí dotykového displeje – a ještě k tomu se nám bez problémů vejde do kapsy u kalhot.