Nová počítačová myš Genius Pen vypadá na první pohled jako obyčejná propiska. Stejně tak se i používá, akorát místo hrotu s inkoustem je vybavena optickým senzorem s vysokým rozlišením 1200 dpi. Nastavit jej lze také na nižší rozlišení 800 nebo 400 dpi.

„Trojice tlačítek zastupuje funkci levého a pravého tlačítka a scrollovacího kolečka u klasické myši. Pen Mouse komunikuje pomocí bezdrátové technologie pracující na frekvenci 2,4 GHz a vysílač se připojuje k počítači prostřednictvím rozhraní USB. K nabíjení myši slouží jedna baterie AAA,“ uvedl Tomáš Perman, mediální zástupce společnosti Genius.

Novinka je navíc vybavena chytrým šetřícím režimem, do kterého se automaticky přepne při nečinnosti. Po stisknutí libovolného tlačítka ji je opět možné používat. Genius Pen Mouse je již dostupná v tuzemských obchodech za cenu okolo 400 Kč.

V květnu uvedla na trh také společnost Genius zajímavou myš ve tvaru prstýnku. Abyste s ním mohli ovládat počítač, musíte si jej nasadit na ukazováček. „Pomocí palce kontrolujete kurzor a můžete jím i rolovat při prohlížení webových stránek nebo ovládat další multimédia, jako hudbu, filmy, fotky, prezentace a elektronické knihy,“ uvedl Perman.

Baterii myši je možné nabíjet z USB portu počítače pomocí dodávaného kabelu. Kromě něj naleznete v balení ještě praktické cestovní pouzdro a ovládací software ioMedia, který slouží k nastavení myši.

Genius Ring Mouse se již prodává v tuzemských obchodech za 600 Kč.

Nejluxusnější počítačové myši na planetě

Bez počítačové myši by se v dnešní době při práci obešel jen málokdo. Někteří dokonce tuto periferii tak zbožňují, že jsou za ni ochotni utratit neskutečně vysoké částky, které mnohonásobně převyšují koupi extrémně výkonného počítače. Takové myši jsou pozlacené a posázené diamanty.

Diamond Flower

Diamond Flower

FOTO: Archiv, Novinky

Mezi nejdražší myši na planetě se řadí model Diamond Flower švýcarské firmy Pat Says Now. Na jeho vrchní straně je z 58 dvoumilimetrových briliantů vytvořena květina, jejíž střed tvoří diamant o průměru čtyři milimetry. [celá zpráva]