Dlouhá řada lidí v pátek na novinku čekala například před vlajkovou prodejnou Applu na 5. avenue v New Yorku. Kromě fanoušků Applu v ní ale stáli i podnikavci. Například dvacetiletá studentka z Floridy Amanda Footeová se do řady postavila už ve středu odpoledne. iPad si ale kupovat nechce, své místo ve frontě prodala přes inzertní server Craigslist za 900 dolarů (asi 16 000 korun).

Hned dva nové tablety si naopak chtěl koupit Alex Šumilov z Ruska, který je v řadě čtvrtý. Do New Yorku kvůli tomu přiletěl z Moskvy. Na cestu mu prý dali peníze kamarádi, aby se stal prvním Rusem, který si koupí iPad 2. Tablety si ale nechce nechat, doma je prý prodá za čtyřnásobek ceny. Apple kvůli překupníkům umožňuje jednomu zákazníkovi koupit nejvýše dva iPady.

Nový tablet v USA kromě Applu začali prodávat i jeho maloobchodní partneři, tedy řetězce Best Buy, Target a Wal-Mart Stores. Přístroj bude také k dostání u operátorů AT&T a Verizon Wireless. Odborníci tak očekávají, že díky většímu množství obchodů by úvodní prodej novinky mohl být vyšší než u jejího předchůdce, který Apple začal prodával loni v dubnu. Za první den se tehdy iPadu prodalo 300 000 kusů, nyní by to prý za víkend mohlo být dvakrát více. Prvnímu iPadu přitom trvalo dosažení hranice půl miliónu prodaných kusů týden.

iPad 2 v Česku

V Česku by měla být novinka dostupná 25. března. Někteří tuzemští obchodníci ale již nyní zahájili předprodeje iPadu 2, na skladech však zatím přístroje nemají.

Nejlevnější verze iPadu 2 s WiFi a kapacitou 16 GB vyjde na 12 000 Kč. Roli nehraje, zda se jedná o černou nebo bílou verzi. Nejvybavenější variantu s rychlým 3G internetem a 64GB pamětí si prodejci cení na 20 000 korun. [celá zpráva]

iPad 2 odhalil minulý týden na konferenci v San Francisku šéf Applu Steve Jobs, a to navzdory informacím o jeho vážném zdravotním stavu, které přinesly některá americká média. Podle nich je nemoc natolik vážná, že Jobsovi zbývá jen několik týdnů života. [celá zpráva]

iPad 2 v kostce

iPad 2 se na první pohled velice podobá svému předchůdci, jen je tenčí a zároveň i lehčí. Hlavním vylepšením je nový procesor, který je citelně výkonnější než první generace. Novinka si tak bez problémů poradí s videem ve vysokém rozlišení i nejnáročnějšími hrami s 3D grafikou.

„Dvojka“ se pochlubí vestavěným fotoaparátem. Ten řadě uživatelů u první generace chyběl, protože kvůli jeho absenci nemohli pořizovat fotky, natáčet videa, ani pořádat videokonference přes internet.

První iPad měl tak povedený displej, že ani po roce od jeho představení konkurence nedokázala nabídnout lepší. Nejspíše proto na něm Apple nemá důvod cokoliv měnit. Druhá generace tak nabídne 9,7palcový displej s rozlišením 1024x768 obrazových bodů, který dokáže rozeznávat několik doteků najednou. [celá zpráva]