Nový počítač ZBOX Blu-ray AD03 Plus spadá do kategorie takzvaných nettopů. Tyto počítače jsou menší a levnější než běžné osobní počítače a přitom nabídnou podobný výkon jako jejich větší bratříčci.

Zotac ZBOX Blu-ray AD03

Vrchní strana počítače

FOTO: Novinky

Srdcem počítače je rychlý procesor AMD E-350 APU, který je taktován na frekvenci 1,6 GHz. K dispozici má sestava také 2 GB operační paměti typu DDR3, kterou je možné rozšířit až na 8 GB.

Novinka bude dodávána s 250GB pevným diskem. Ten bohužel dosahuje rychlosti jen 5400 otáček za minutu, což může celou sestavu nepříjemně zbrzďovat při práci. Zakoupit však půjde také levnější verze bez přídomku “Plus“, která nebude obsahovat žádný pevný disk ani operační paměť.

Zotac ZBOX Blu-ray AD03

Zotac ZBOX Blu-ray AD03

FOTO: Novinky

Ve výbavě počítače nechybí ani Blu-ray mechanika, vestavěná čtečka paměťových karet, USB 3.0 a integrovaný WiFi adaptér pro bezdrátové připojení k počítačovým sítím. Monitor se k sestavě připojuje prostřednictvím konektorů DVI a HDMI.

Zatím není jasné, kdy přesně se miniaturní nettop ZBOX Blu-ray AD03 Plus objeví na tuzemském trhu, ani jaká bude jeho cena.

Zotac ZBOX Blu-ray AD03

Počítač Zotac ZBOX Blu-ray AD03 je možné připevnit na zadní stranu monitoru díky standardu VESA.

FOTO: Novinky