Tablety vyplňují mezeru mezi tradičními počítači a vyspělými mobilními telefony. Podle analytiků bude klíčem úspěchu přístroje cenová politika Samsungu. Se svými vlastními tablety se snaží přijít na trh další světoví výrobci mobilů a počítačů včetně Nokie a Hewlett-Packardu, kteří chtějí využít vlny, na níž se nese prodej iPadů od firmy Apple.

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab

FOTO: Novinky

Americký Dell například oznámil minulý měsíc, že na americký trh pustí svůj tablet Dell Streak. Na veletrhu IFA předvedla i britská společnost Binatone několik tabletů s Androidem a s cenami od 170 eur (4200 Kč).

Samsung odmítl uvést cenu pro svůj Galaxy Tab. Vysvětlil to tím, že bude záležet na balících nabídek operátorů v jednotlivých státech. Aby se přístroj ukázal jako vstřícnější alternativa iPadu a měl v předvánočním prodeji úspěch, bude muset podle analytiků přijít na trh s výrazně nižší cenou proti iPadu, napsala agentura Reuters.

iPad v kostce

O tablet s logem nakousnutého jablka je zájem především díky jeho atraktivnímu vzhledu a všestranné využitelnosti. Přístroj je velice rychlý a snadno ovladatelný přes prostornou obrazovku s vysokým rozlišením.

Apple iPad

Apple iPad

FOTO: Apple, Novinky

K internetu se připojíte prostřednictvím bezdrátových WiFi sítí. U vyššího modelu, který se však zatím neprodává ani v Americe, si webové stránky můžete prohlížet kdekoliv na cestách díky mobilnímu internetu 3G. Na baterii vydrží iPad pracovat nepřetržitě deset hodin. [celá zpráva]