Nové navigační zařízení TomTom Start IQ má dotykový displej s úhlopříčkou 3,5 palce, pomocí kterého se ovládají všechny jeho funkce.

Novinka navíc umožňuje měnit barevné kryty navigace, jako je tomu u některých mobilních telefonů. K dispozici jsou barvy, jako je žlutá, stříbrná, modrá, fialová, červená, nebo oranžová.

TomTom Start IQ

Každý barevný rámeček pro navigaci TomTom Start IQ stojí skoro 400 korun.

FOTO: Novinky

O tom, že je navigace určena především pro začátečníky vás přesvědčí přístroj hned po spuštění. Místo menu s nepřeberným množstvím funkcí jsou na dotykovém displeji k dispozici pouze ikony pro naplánování trasy a prohlížení mapy.

Přesto zařízení nabídne i pokročilejší funkce, jako je výpočet trasy za pomoci skutečných průměrných rychlostí, automatické přepočítání trasy při chybném odbočení, pokračování v navigaci i při ztrátě signálu, či opravy mapových podkladů pomocí Map Share.

Navigace TomTom Start IQ je již nyní nabízena v českých obchodech. Její cena se liší podle nabízených mapových podkladů. Za variantu s mapami Itálie a střední i východní Evropy, které obsahují i Českou republiku, zaplatíte 3200 korun, Přístroj s celou Evropou vyjde na 3700 Kč. Každý výměnný barevný kryt stojí necelých 400 korun.