Celá klávesnice je vyrobena z broušeného hliníku. Tlačítka mají nízký profil, díky čemuž se na nich píše podobně, jako je tomu u většiny notebooků. Speciální trackball, který nahrazuje funkce běžné myši, je umístěn v pravém horním rohu.

Trackball má rozlišení 1200 dpi a ovládá se velice jednoduše. Prstem po něm přejíždíte přesně tím směrem, kterým chcete, aby se na monitoru pohyboval kurzor myši. Oproti běžné myši je tento způsob ovládání daleko přesnější, což ocení především grafici.

Hliníková klávesnice Enermax

Kvůli drobným rozměrům chybí klávesnici numerický blok kláves.

FOTO: Novinky

K počítači se novinka připojuje pomocí bezdrátového USB adaptéru. Ten pracuje na frekvenci 2,4 GHz a má dosah až deset metrů. O napájení se starají dvě tužkové baterie.

Hliníková klávesnice společnosti Enermax má rozměry 319 x 193 x 33 mm a hmotnost 800 gramů. Novinka prozatím není dostupná v českých obchodech. V zahraničí se ale prodává za 75 eur, tedy za necelé dva tisíce korun.  

Hliníková klávesnice Enermax

Spodní strana nové klávesnice

FOTO: Novinky

Američané vymysleli speciální klávesnici pro blondýnky

Na český trh se dostal nový americký vynález – speciální počítačová klávesnice, která je určena především pro něžnější pohlaví. Sami konstruktéři navíc s trochou nadsázky tvrdí, že novinka je určena především pro blondýnky. Klávesy jsou totiž uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly právě ženám.

Klávesnice pro blondýnky

Klávesnice pro blondýnky

FOTO: Archiv, Novinky

Mnoho kláves je nahrazeno anglickými výrazy, které odráží typické pocity uživatelů při jejich použití. Takže například na klávesa Backspace je označena Ooops! (česky: Jejky!), klávesa Enter se honosí nápisem Yes! I want it! (Ano! To chci!). [celá zpráva]