Nový 3D displej od Sony má válcovitý tvar, díky čemuž je možné zobrazený předmět sledovat v trojrozměrném pohledu v úhlu 360 stupňů. V praxi to znamená, že okolo tohoto displeje můžete chodit a ze všech stran uvidíte reálně zobrazený předmět.

Jak přesně 3D technologie u monitoru funguje, prozatím společnost Sony tají. Prozatím je pouze jasné, že obraz dokáže zařízení zobrazit až v rozlišení 95 x 128 obrazových bodů, přičemž zobrazované pixely mají barevnou hloubku 24 bitů.

Sony

Válcovitý monitor je vysoký 27 centimetrů a v průměru má 13 cm.

FOTO: Novinky

Unikátní 3D monitor je prozatím prototypem. Společnost Sony přesto věří, že se již během několika let začne masově vyrábět, přičemž lidé by je mohli například používat pro vizualizaci předmětů při internetových nákupech.

První informace o unikátním 3D displeji vypustila společnost Sony na začátku tohoto týdne, jak jsme psali již dříve. [celá zpráva

Budoucnost třetího rozměru je v unikátních kulatých displejích

Stejně jako nahradily LCD monitory neohrabané CRT obrazovky, v blízké budoucnosti čeká podle odhadů analytiků sféru displejů a televizorů nová revoluce - trojrozměrný obraz. Firmy po celém světě už nyní pracují na nových technologiích, které by člověka dokázaly daleko více vtáhnout do děje hry nebo filmu. Novinkou na poli monitorů je unikátní kulatý displej, který nastiňuje, jakým směrem se bude ubírat budoucnost. [celá zpráva]

T.O.O.B

Podle tvůrců je T.O.O.B vhodný pro sledování filmů, hraní počítačových her, ale také jako relaxační kulisa v pokoji.

FOTO: Novinky