Nový počítač AspireRevo od společnosti Acer spadá do kategorie takzvaných nettopů. Tyto počítače jsou menší a levnější než běžné osobní počítače a přitom nabídnou podobný výkon, jako jejich větší bratříčci.

Srdcem počítače je procesor Intel Atom 230 s frekvencí 1,6 GHz. Dostatečný výkon zajišťuje grafická karta GeForce 9400 integrovaná se sdílenou pamětí až 896 MB, která nabízí digitální výstup, ohromný výkon i pro 3D, hodí se tak i pro OS Windows Vista a 7. Dekódování HD videa je samozřejmostí, podobně jako podpora pro CUDA aplikace.

Nettop Acer AspireRevo

Nettop Acer AspireRevo je vysoký pouhé tři centimetry.

FOTO: Archiv, Novinky

V České republice je aktuálně nabízena verze s 2 GB operační paměti typu DDR2. Tu lze díky dvěma slotům jednoduše rozšířit až na 4 GB. Pro uložení dat je sestava vybavena 2,5palcovým diskem s kapacitou 160 GB. Ten bohužel dosahuje rychlosti jen 5400 ot./min., což může celou sestavu nepříjemně zbrzďovat při práci.

K internetu se s počítačem připojíte pomocí bezdrátové sítě WiFi nebo díky rychlému gigabytovému ethernetu. Ve výbavě nettopu nechybí ani zvuková karta s prostorovým zvukem, či HDMI, eSata a USB konektory. Funkce miniaturního PC je možné dále rozšiřovat například o televizní tuner pomocí Mini PCI Express slotu, kterým disponuje většina notebooků.

Kvůli drobným rozměrům 18 x 18 x 3 centimetry ale bohužel nebude novinka disponovat žádnou optickou mechanikou, podobně jako je tomu takřka u všech miniaturních netbooků. Nettop ApireRevo je dodáván s operačním systémem Windows Vista Home Basic. Jeho prodejní cena se pohybuje okolo 8 500 Kč.

Acer AspireRevo - nabízená konfigurace
Procesor
Intel Atom 230 s frekvencí 1,6 GHz
Čipset Nvidia MCP7A-ION
Grafická karta
GeForce 9400 integrovaná se sdílenou pamětí až 896 MB
Operační paměť
2 GB DDR2 (možno až 4 GB)
Pevný disk 2,5palcový HDD s kapacitou 160 GB (5400 ot./min.)
Optická mechanika není
Ostatní
bezdrátové připojení WiFi, gigabytový ethernet, HDMI, eSata, 6x USB, 7.1 zvuková karta, čtečka paměťových karet 4-v-1
Operační systém
Windows Vista Home Premium
Rozměry18 x 18 x 3 cm
Cena 8600 Kč