Nová řada USB pamětí Kingston DataTraveler 200 bude nabízena v kapacitách 32, 64 a 128 GB. I přes velký úložný prostor ale není novinka o nic větší, než konkurenční modely. Nabídne rozměry 70,39 x 12,52 x 22,78 milimetrů.

Zaujmout může také pogumované tělo klíčenky, které by mělo být odolnější proti prachu, vlhkosti a nárazům. USB konektor navíc můžete jednoduše zasunout do těla paměti, aby se při přenášení nepoškodil.

USB Flash disky Kingston DataTraveler 200

USB Flash disky Kingston DataTraveler 200 mají různé barvy podle kapacity, kterou nabízí.

FOTO: Novinky

Výrobce bohužel neuvádí přenosovou rychlost, kterou paměti nabídnou. Flash disky ale budou podporovat technologii ReadyBoost v operačních systémech Windows, což naznačuje, že by měly patřit k těm nejrychlejším modelům.

Vysoký výkon a kapacita se bohužel negativně promítly do výsledné ceny produktu. Za 32GB paměť zaplatíme 120 USD, tedy v přepočtu 2300 korun. Model s kapacitou 64 GB nás vyjde na 213 USD (4100 Kč) a 128GB disk na 546 USD (10 600 Kč). Všechny novinky ale prozatím nejsou dostupné.

Kam ukládat drahocenná počítačová data

Vypalování dat na kotouče CD nebo DVD má ke komfortu přímé práce se soubory hodně daleko. Není tedy divu, že k přenášení dat mezi počítači se mnohem více hodí USB flashdisky nebo externí pevné disky. USB rozhraní dnes nalezneme snad na každém počítači, univerzálností se proto tato média vyrovnají optickým diskům. Jenže kterou variantu zvolit?

Z hlediska zabezpečení se jeví jako lepší varianta flashdisk. V nabídce najdeme nejrůznější výrobky s ochranou začínající u číselného zámku, jiné zaměstnávají biometrické snímače otisků prstů, nejlepší potom šifrují obsah podle zadaného 256bit klíče. Zabezpečení je tak zcela instantní, funkční hned po vybalení z krabičky, a navíc na hardwarové úrovni. Existují externí disky s podobnými vymoženostmi, jejich cena je však průměrným kouskům silně vzdálena.

Na druhou stranu externí disky vedou, pokud vyžadujeme snadné zálohování dat. Dostanete s nimi většinou program pro automatickou synchronizaci, po zapojení disku k PC (a prvotním nastavení) tak proběhne vše automaticky. Díky vyšší kapacitě potom můžete synchronizovat prakticky vše. Jen se připravte, že takové programy komunikují v anglickém jazyce. To se týká i podobně vybavených flashdisků. [celá zpráva]