Nový monitor s úhlopříčkou 43 palců má rozlišení 2880 x 900 obrazových bodů. To je v podstatě stejné, jako kdybyste vedle sebe postavili dva prvotřídní monitory s rozlišením 1440 x 900 pixelů. Jejich cena by ale byla o desítky tisíc nižší.

Výhodou novinky je však absence rámů displeje, které by vás v případě použití dvou nebo více monitorů mohly při práci nebo hraní her rušit.

Monitor Nec

Na prohnutou plochu panelu promítají obraz čtyři DLP projektory s LED lampou.

FOTO: Novinky

Monitor Nec CRV43 s poměrem stran 32:10 dokáže zobrazit až 68,7 biliónů barev a má odezvu pouhé 0,02 ms, což ocení především hráči. Hodnota kontrastního poměru činí 10 000:1 a jasu 200 200 cd/m².

K počítači nebo televizní konzoli je novinku možné připojit pomocí tradičního DVI konektoru nebo díky rozhraní HDMI. Na zařízení nechybí ani vestavěný USB rozbočovač, který dovolí k displeji pohodlně připojit flash disk, fotoaparát nebo externí pevný disk. 

 

Šířka panelu se nepříjemně promítla do jeho baculatějších proporcí.

FOTO: Novinky

Nepříjemnou vlastností novinky je ale její spotřeba, která je takřka desetinásobná, oproti dnes běžně prodávaným LCD panelům. Ve výsledku tak může tento širokoúhlý monitor spotřebovat stejné množství energie, jako extrémně výkonná herní počítačová sestava. [celá zpráva]

Nový monitor Nec CRV43 bude během června letošního roku nabízen v zahraničních obchodech za 7 999 USD, což je v přepočtu necelých 155 tisíc korun. Zatím ale není známo, kdy se novinka objeví na evropském trhu.

Monitor Nec

Baculatý profil monitoru

FOTO: Novinky

Jak vybrat monitor: úhlopříčka versus rozlišení
Vybíráte nový monitor? Potom možná zvažujete jen cenu a úhlopříčku, jenže jsou tu i jiné, neméně důležité parametry. Především rozlišení hraje u moderních plochých panelů nezanedbatelnou roli, na které se přímo váže rozteč obrazových bodů. Vše si postupně vysvětlíme a u konkrétních velikostí rozebereme i použití. [celá zpráva]