Takzvaný All-in-One počítač nese krkolomný název ZPC-GX31. Podle společnosti Cybernet, která zařízení vyrábí, se jedná o úplně novou generaci stolních počítačů, která brzy osloví celý svět.

Mezi hlavní výhody novinky patří skladnost a drobné rozměry, které byly až doposud výsadou především notebooků. Přitom ale zařízení není ochuzeno o nic, co byste mohli při práci nebo zábavě postrádat.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Ve výbavě novinky nechybí ani přes její drobné rozměry DVD vypalovačka.

FOTO: Novinky

Aby bylo možné počítač běžně používat, je k němu vždy nutné připojit monitor pomocí rozhraní D-Sub nebo DVI. Starat se však už nemusíte o klasickou myš, neboť pod klávesnicí je umístěn touchpad, stejně jako u většiny notebooků.

Srdcem počítače je výkonný čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Quad s frekvencí až 2,83 GHz. Frekvence procesoru záleží pouze na vaší volbě, protože výrobce umožňuje sestavu vybavit libovolným procesorem pro patici 775, jejíž TDP spotřeba nepřesáhne 95 W.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Veškeré konektory počítače jsou umístěny na zadní straně.

FOTO: Novinky

Slabším článkem sestavy je bohužel integrovaná grafická karta GMA 3100, kvůli které počítač není vhodný ke hraní náročnějších her. Díky dvěma slotům je možné počítač vybavit až 4 GB operační paměti typu DDR2.

Pro uložení dat je sestava vybavena 3,5palcovým pevným diskem s kapacitou až 750 GB. Pokud by vám tento úložný prostor nestačil, je možné sestavu rozšířit o další pevný disk s rozhraním SATA.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Pohled na vnitřnosti počítače Cybernet ZPC-GX31. Pod pevným diskem (vpravo nahoře) je umístěna pozice pro druhý SATA disk.

FOTO: Novinky

Sestava má hmotnost 3,4 kg a rozměry 47 cm x 22,9 cm x 1,3 cm (vpředu) / 6,4 cm (vzadu). I přes poměrně drobné rozměry sestavy, se do jejich útrob vešla DVD vypalovačka, která je umístěna na levém boku zařízení.

Novinka je již nyní k dispozici na stránkách výrobce. Cena za základní konfiguraci činí 840 USD, což je v přepočtu přibližně 16 000 korun.

Počítač Cybernet ZPC-GX31

Počítačová sestava bude nabízena ve dvou barevných provedeních.

FOTO: Novinky