Nový netbook HP Compaq Mini 110c je podobně jako většina modelů konkurence postaven na procesoru Intel Atom s frekvencí 1,66 GHz, přičemž grafický výkon zajišťuje integrovaný čip Intel GMA 950. Data jsou ukládána na pevný disk o velikosti 160 GB.

Netbook HP Compaq Mini 110c

Netbook se pochlubí černým károvaným designem.

FOTO: Archiv, Novinky

Díky prostornému 10,1palcovému displeji také miniaturní laptop nabídne velkou klávesnici, která je takřka stejně velká, jako klasická počítačová varianta. Podle informací výrobce dosahuje každá z kláves 92 procent tradiční velikosti.

Netbook HP Compaq Mini 110c

Díky 10,1palcovému displeji má netbook velkou a pohodlnou klávesnici.

FOTO: Archiv, Novinky

Ve výbavě laptopu nechybí ani tři USB porty, čtečka paměťových karet 5 v 1, integrovaná webkamera s mikrofonem. K internetu se je možné připojit pomocí klasického síťového konektoru, nebo díky bezdrátové síti WiFi.

Netbook HP Compaq Mini 110c bude v České republice a na Slovensku dostupný od druhé poloviny června letošního roku. Jeho prodejní cena byla stanovena na 9 350 korun.

Miniaturní netbooky čeká revoluce

Levné a malé netbooky čeká podle Intelu naprostá revoluce. Díky nové platformě by měly vydržet pracovat při napájení na baterii desítky hodin. Pro srovnání současným modelům baterie stačí přibližně na pět hodin práce. Extrémně šetrné procesory v nových netboocích by přitom neměly být o nic pomalejší než současné modely.

Nová platforma od Intelu nese kódové označení Moorestown. Založena je na technologii Atom, která se nachází v současných netboocích. Na názorné ukázce demonstroval Anand Chandrasekher z Intelu více než desetinásobné snížení spotřeby energie ve stavu nečinnosti oproti Atomu. [celá zpráva]