Nízký výkon procesoru Intel Atom způsobil, že poměrně početná skupina zákazníků si malý počítač se srdcem Intel Atom nepořídila vůbec. Zachráncem se ukázala být Nvidia, která připravila platformu ION. Nejde o žádný zázrak, neboť vychází z již existujících komponent, zásadní rozdíl ale hledejte ve výkonu. [celá zpráva]

Nvidia Ion nabídne grafické jádro GeForce 9400, které se nedá se současnou tragédií srovnávat. Nabízí digitální výstup, ohromný výkon i pro 3D, hodí se tak i pro OS Windows Vista a 7. Dekódování HD videa je samozřejmostí, podobně jako podpora pro CUDA aplikace.

HD obraz v základní výbavě

Srdcem nového netbooku Lenovo IdeaPad S12 bude procesor Intel Atom N270 s frekvencí 1,6 GHz. 12palcový displej nabídne tradiční rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů. Díky platformě nVidia ION navíc novinka nabídne HDMI konektor, který bude schopen na externí monitory přenášet obraz ve vysokém rozlišení 1080p.

Miniaturní laptop bude mít k dispozici pevný disk s kapacitou 160 GB a 1 GB operační paměti. Nabízen bude v černé a bílé barvě. Prozatím ale není známo, jak se vyšší výkon netbooku promítne do jeho celkové výdrže.

Příznivá je především pořizovací cena novinky. Ta by se i přes vysoký grafický výkon měla pohybovat okolo 550 USD, tedy v přepočtu přibližně 10 500 korun. Společnost Lenovo ale zatím neprozradila, kdy se novinka objeví na našem trhu.

Technické parametry
Displej
12 palců; 1280 x 800 obrazových bodů
Procesor
Intel Atom N270 s frekvencí 1,6 GHz
Grafický systém
nVidia ION
Operační paměť
1 GB
Pevný disk
160 GB
Operační systém
Windows Vista