Tomu, že je nový netbook Dell Inpiron Mini 10v určen především pro mladší generace, nasvědčují především jeho nabízené barevné konfigurace. Zákazníci mají na výběr obsidiánovou černou, sněhobílou, třešňově rudou, ledovou modř, nefritově zelenou a dokonce i růžovou.

Netbook Dell Inpiron Mini 10v

Netbook bude nabízen v několika různých barevných kombinacích

FOTO: Archiv, Novinky

Příjemná je u novinky také prostorná klávesnice, která dosahuje na rozdíl od některých konkurenčních modelů 92 % plné velikosti běžných kláves.

Netbook Dell Inpiron Mini 10v

Díky prostorné klávesnici se na netbooku poměrně pohodlně píše.

FOTO: Archiv, Novinky

Díky multidotykovému touchpadu je možné pomocí dvou prstů například otáčet a zoomovat obrázky nebo scrolovat dokumenty a webové stránky, podobně jako je tomu například u tabletů a některých mobilních telefonů s dotykovým displejem.

Netbook vám opraví u vás doma

Jako jeden z prvních netbooků bude navíc novinka nabízena s nadstandardní zárukou NDB (Next Business Day). Pokud se vám notebook porouchá, výměna vadných dílů je realizována hned druhý pracovní den v místě vašeho bydliště, či pracoviště.

Netbook Dell Inpiron Mini 10v

Netbook Dell Inpiron Mini 10v

FOTO: Archiv, Novinky

Model Inpiron Mini 10v bude stejně jako většina konkurenčních netbooků pracovat s procesorem Intel Atom N270 a k dispozici bude mít 1 GB operační paměti. Data bude možné ukládat na pevný disk s kapacitou 160 GB.

Netbook Dell Inpiron Mini 10v

Ve výbavě netbooku nechybí ani integrovaná webkamera.

FOTO: Archiv, Novinky

Ve výbavě miniaturního laptopu nechybí ani bezdrátová WiFi síť pro připojení k internetu, či integrovaná webkamera s rozlišením 1,3 magapixelu. Netbook bude nabízen s operačním systémem Ubuntu Linux za cenu 9500 Kč. V prodeji by se ale měla objevit také nepatrně dražší varianta s Windows XP.

Technické parametry netbooku
Displej
10,1 palců, WSVGA, Trulife
Procesor
Intel Atom N 270
Operační paměť
1 GB
Pevný disk
160 GB
Ostatní výbava
Bezdrátová konektivita Wifi a/b/g, Integrovaná webkamera s rozlišením 1,3 Megapixelu, 2 roky Next Business Day
Operační systémWindows XP, Ubuntu Linux
Cena
od 9500 Kč (podle verze operačního systému)