iPod shuffle byl vždycky nejmenším přehrávačem od společnosti Apple a pyšnil se titulem nejmenší na světě. Novinka je ale ještě o polovinu menší, než její předchůdce.

I přes své drobné rozměry nabídne vestavěný klips, pomocí kterého přehrávač připnete k jakémukoliv oblečení nejen při sportu.

:. iPod Shuffle je menší než běžná tužková baterie.
FOTO: Archiv

Kvůli drobným rozměrům a sportovnímu charakteru přehrávače na jeho těle nenaleznete žádný displej.

V minulosti se tak uživatelé museli smířit s jednoduchými tlačítky pro posun skladby a zesílení hlasitosti. U nové generace iPod shuffle se tlačítka přemístila z těla přehrávače na kabel sluchátek.

Na kabelu jsou nyní tři tlačítka pro ovládání. Funkce VoiceOver podporuje 14 jazyků včetně českého a umožňuje rychlé a pohodlné procházení playlistů v přehrávači.

:. Ovládací tlačítka jsou u nového iPodu Shuffle umístěna na sluchátkovém kabelu.
FOTO: Archiv

Při stlačení prostředního tlačítka ovladače přečte přehrávač název aktuálně přehrávané skladby a při delším stisku čte názvy jednotlivých playlistů.

Playlisty je potřeba stejně jako u všech ostatních iPodů vytvářet v programu iTunes. Playlisty umožňují přizpůsobit hudbu na různé denní aktivity, jako běhání, cvičení, jízdu autobuse nebo vlaku.

Součástí balení jsou kromě samotného přehrávače také speciální sluchátka s integrovaným ovladačem a USB kabel k propojení s počítačem. V České republice by měl být iPod shuffle třetí generace s kapacitou 4 GB dostupný během několika následujících týdnů za cenu 2650 korun.