Kromě klasického procesoru, který pečuje o rychlý chod operačního systému, je notebook Qosmio F50-10K vybaven i novým čtyřjádrovým HD procesorem Toshiba.

Díky tomuto procesoru dokáže laptop jako první na světě převádět v reálném čase sledované filmy do vysokého HD rozlišení. Filmy je možné sledovat buď přímo na obrazovce notebooku s rozlišením 1280 x 800 pixelů, nebo na televizi pomocí rozhraní HDMI.

Na český a slovenský trh je aktuálně dodáván model Qosmio F50-10K s procesorem Intel Core 2 Duo T9400, který pracuje na frekvenci 2,53 GHz. Grafický výkon obstarává samostatná karta GeForce 9600M GT.

Rychlému běhu operačního systému Windows Vista Ultimate pomáhá dostatek operační paměti RAM o kapacitě 4 GB. Pro práci s daty disponuje notebook DVD vypalovačkou a hned dvěma pevnými disky s kapacitou 640 GB (každý z pevných disků nabídne kapacitu 320 GB).

:. Značkové reproduktory Harman Kardon by měly být podle Toshiby zárukou dobrého zvuku. Zdroj: Archiv

Na český a slovenský trh je aktuálně dodáván model Qosmio F50-10K s procesorem Intel Core 2 Duo T9400, který pracuje na frekvenci 2,53 GHz. Grafický výkon obstarává samostatná karta GeForce 9600M GT. Tato grafika nabídne dostatečný výkon i pro hraní nejnovějších počítačových her.

Ve výbavě notebooků nechybí ani biometrická čtečka otisků prstů, vestavěná čtečka paměťových karet, bezdrátové sítě WiFi a Bluetooth. Záporem vysokého výkonu notebooku Toshiba Qosmio F50-10K je jeho vysoká prodejní cena, která byla stanovena na 41 500 Kč.