Díky nové technologii by se u reproduktorů zvukové vlny měly rovnoměrněji šířit prostorem a neměly by se ani tolik tříštit nárazy do okolních zdí. Aspoň tolik říká výrobce, který si myslí, že počítače vybavil reprobednami s funkcemi řádově dražších aparatur.

Otázkou je, jak tuto technologickou vychytávku přijme uživatel a zda nebude přeci jen spokojenější se stereo klasikou. V Evropě se Z-5 představí koncem září. Jejich cena se vejde do 2000 korun s daní.

Dokovací stanice k iPhonu a iPodu se všesměrovým zvukem

Společně s novými reproduktory byla představena i nová dokovací stanice pro iPhone s názvem Pure-Fi Express Plus.

Krom nabíjení iPhonu dokáže stanice fungovat také jako reproduktorová soustava, která nabídne všesměrový zvuk. Tato technologie vyzařuje zvuk rovnoměrně do všech směrů. Zvuk tak budete rovnoměrně slyšet po celé místnosti.

:. Logitech Pure-Fi Express Plus. Zdroj: Archiv

Dokovací stanice Pure-Fi Express Plus může být napájena z elektrické zásuvky, ale také pomocí baterií, což využijete především na cestách.

Samozřejmostí je dálkový ovladač, kterým můžete iPhone ovládat ze vzdálenosti až 10 metrů. Novinka by se měla na evropském, potažmo českém trhu objevit letos v říjnu za cenu 1890 korun.