Videokamera Sony Handycam HDR TG3-E je první videokamera na světě s tělem z čistého titanu, materiálu, který je o 40 % lehčí než ocel a dvakrát pevnější než hliník. Tuhý titanový plášť má na povrchu odolnou povrchovou vrstvu, která jej chrání před poškrábáním.

Použitý materiál je také jedním z důvodů, proč si kamerka zaslouží přívlastky nejmenší a nejlehčí Full HD videokamera na světě. Novinka tedy dokáže natáčet video v rozlišení až 1920x1080 pixelů, a to včetně prostorového šestikanálového zvuku.

:. Na ladném tělu kamerky nenaleznete ani jedno tlačítko, vše ovládáte na dotekovém displeji. Foto: Sony

Video je zaznamenáváno na paměťové karty typu Memory Stick PRO Duo. Nejednoho zájemce o koupi jistě potěší, že součástí balení je hned 4 GB karta tohoto typu.

Dokoupit však můžete kartu až o velikosti 16 GB, která vám dovolí uložit záznam v rozlišení Full HD až v délce 5 hodin 55 minut (v režimu LP). Nahrané video si poté můžete přehrát na výklopném dotykovém displeji o velikosti 2,7“. Pomocí něj se videokamera také ovládá.

Novinka je již dnes dostupná v různých prodejnách, a to i v České republice. Zklamáním je však pořizovací cena, která činí cirka 22 500 Kč. Připomeňme, že nejlevnější Full HD kameru se záznamem na paměťové karty můžeme od konkurence zakoupit již za cenu okolo 16 000 Kč.