Technici v JVC vylepšili stávající firemní Clear Motion Drive (CMD) technologii, která se stará o ostrost rychle se pohybujícího obrazu. Druhá generace CMD byla navržena pro HD rozlišení (1920 x 1080 bodů) a pracuje s frekvencí 120 Hz.

Obnovovací frekvence rovná 120 Hz obnoví obraz na LCD panelu během sekundy 120krát. Současná technologie JVC dovoluje vyrábět LCD s odezvou 8 milisekund, což je výborná hodnota, kterou v uhlopříčkách od 37 do 47 palců nedosahuje mnoho výrobců plochých displejů.

Napsat, jak ostrý obraz podává 8 ms panel se 120 Hz, není lehké, zvláště když novinka není dostupná k testování. JVC tvrdí, že je takovýto panel srovnatelný s běžným 60 Hz monitorem, jehož zpoždění obrazu je téměř neměřitelné.

V kvalitě, v níž jsou LCD TV schopny podat akční scény, zaostávají dnešní modely o celý řád za plazmovými televizory. [celá zpráva] "Rozmazanosti" rychle se pohybujícího obrazu si ale uživatel povšimne výrazněji až tehdy, kdy pozoruje totožnou scénu na plazma a LCD monitoru, které jsou umístěny vedle sebe.

Cenu plochých LCD TV se 120 Hz JVC neupřesnila. Není znám ani termín, kdy budou tyto monitory uvedeny na evropský trh.