Chytrý mobil P535 díky variabilní konektivitě ať už přes bezdrátovou (802.11b+g) nebo GPRS mobilní síť dovoluje prohlížet světovou síť, odesílat e-maily, s dodávanou programovou výbavou také upravovat dokumenty Office.

Součástí P535 je integrovaná GPS navigace, která běží na pozadí operačního systému Windows Mobile 5.0. Pod dotekovým displejem s rozlišením QVGA s 65 000 barvami se skrývá 256 MB flash ROM spolu s 64 MB RAM paměti. Vnitřní paměť lze rozšířit pomocí slotu pro miniSD karty.

Foťák funguje i jako chytrý skener

Integrovaný fotoaparát s rozlišením 2 megapixelů a automatickým zaostřováním funguje také jako skener vizitek, který dokáže z vyfotografované vizitky získat kontaktní informace. P535 může snímaný prostor přisvětlovat přes vnitřní diodu, foťák rovněž pracuje jako videokamera, která nahrává do formátu MPEG4 s frekvencí 15 snímků za sekundu. 

P535 dostala do ranečku od výrobce i speciální šifrovací software, který je schopen chránit citlivé personální a firemní údaje před "příliš zvědavýma očima". Součástí PDA je dálkový ovladač - hodí se napříkald pro ovládání prezentace.

Dobu pohotovosti přístroje udává výrobce na 150 - 200 hodin, dobu hovoru pak na 2,5 - 5 hodin.