Uložit v budoucnu 450 GB dat na listu papíru je možné díky technologii "Rainbow", uvedl Abideen, který je jejím duchovním otcem.

Systém Rainbow neoperuje s binární soustavou, tedy s jedničkami a nulami jako současný počítačový svět. Rainbow pracuje s geometrickými tvary - čtverci a šestiúhelníky, jejichž vzory navíc doplňuje různými barvami a reprezentuje jimi tak data.

List papíru, na kterém jsou uložena data systémem Rainbow, může číst skenner a specializovaný software. Reportér deníku Arab News uvedl, že viděl přepsaných 450 stránek systémem Rainbow - toto množství dat se podle něj vešlo na čtverec papíru s plochou asi 26 centimetru čtverečných. Abideen rovněž ukázal stránku, na níž bylo uloženo video o délce 45 sekund.

Jednou z hlavních výhod Rainbow systému je levná výroba nosičů, které by uchovávaly data. Výrobní náklady na papír nebo jiná média, jenž by se stala zásobníky dat, jsou totiž mnohonásobě nižší než v případě polykarbonátových DVD, CD nebo moderních HD DVD či Blu-ray disků.

Abideen podle Arab News v současnosti pracuje na vývoji miniaturního Rainbow skenneru, který by mohl být součástí notebooku. Student plánuje posléze demonstrovat také Rainbow tiskárnu - tedy systém, který bude balíky dat skládat do podoby srozumitelné Rainbow skenneru.