Vědci plánují procesor nasadit nejen v prostředí počítačových sítí, ale také v mobilních telefonech.

Tým z AIST institutu (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology) tvrdí, že jejich produkt může být do komerční sféry uveden do pěti let.

Antivirový systém je možné také libovolně přeprogramovat, což znamená, že se může neustále vyvíjet souběžně s tím, jak se budou postupně zlepšovat samotné počítačové viry.

Tento "hardwarový antivir" se zapojuje mezi osobní počítač a světovou síť, nebo "mezi" mobilní telefon a internet. Počítačovým virům aktivně brání již při vstupu do přístroje - možnou nákazu totiž vyhledává již na jakési bráně, kterou do počítače vstupují informace.

Narozdíl od klasického softwarového antiviru, který je nainstalován na pevném disku PC, tak odhaluje možnou nákazu dříve, než se dostane do systému. Antivirový program rovněž zpomaluje činnost počítače, častokrát totiž běžet na pozadí a snaží se odhalovat činnost nežádoucích aplikací, v případě hardwarového řešení tento prolém odpadá, uvedli japonští vývojáři.

Experti na vývoj antivirových systémů se domnívají, že hardwarová novinka bude krátce po svém uvedení stát podobně jako současné antivirové programy od zavedených výrobců. Její cena by se tak měla pohybovat do několika tisíců korun.