Hlavní obsah
Ján Frančák - Prorok Foto: foto archív Katedry sochařství a prostorové tvorby FVU AU BB

Yahoo zvýšilo kapacitu bezplatné schránky na 250 MB

Americká internetová společnost Yahoo v rámci konkurenčního boje zvedla kapacitu své bezplatné e-mailové schránky na dvaapůlnásobek. Uživatelé tak budou mít nyní k dispozici celých 250 MB prostoru pro své elektronické zprávy.

Ján Frančák - Prorok Foto: foto archív Katedry sochařství a prostorové tvorby FVU AU BB
Yahoo zvýšilo kapacitu bezplatné schránky na 250 MB

Zvýšením kapacity ze 100 MB na 250 MB chce Yahoo udržet krok se svými hlavními konkurenty, kterými je především Google a Microsoft. Google v rámci bezplatné služby Gmail nabízí internetovým uživatelům celý 1 GB místa a Microsoft nedávno zvýšil velikost své schránky Hotmail na 250 MB.

E-mailová služba od Googlu je ale zatím pouze ve zkušebním provozu a přístup k ní mají pouze ti uživatelé, kteří dostali speciální pozvánku. Naproti tomu e-mailovou schránku od firem Yahoo a Microsoft může okamžitě získat úplně každý.

Firma Yahoo doufá, že zlepšení jí pomůže zachovat dosavadní uživatele a přilákat další. Také o sobě tvrdí, že je největším zprostředkovatelem elektronické pošty a má desítky miliónů uživatelů. Přesná čísla o počtu uživatelů však neuvádí.

Yahoo rovněž vylepšil nástroje pro ověřování identity uživatelů emailového servisu. Zapracoval také na vybavení, které vyhledává e-maily podle jejich obsahu.

Anketa
Používáte nějaký ze zahraničních freemailů?
Ano
50 %
Ne
50 %
Celkem hlasovalo 96 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků