Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek

Uzávěrka soutěže o nejlepší internetové stránky je 20. ledna

Do 20. ledna se mohou zájemci přihlásit do renomované soutěže o nejlepší internetové stránky měst, obcí a regionů Zlatý erb.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek
Uzávěrka soutěže o nejlepší internetové stránky je 20. ledna

Vznikla před pěti lety jako první svého druhu na světě a loni v říjnu se dostala do finále světové přehlídky Stockholm Challenge Award. Uspěla v konkurenci téměř 600 projektů 78 zemí.

Cílem Zlatého erbu je podpořit využívání internetu pro poskytování informací orgánů územní samosprávy a on-line prezentaci měst, obcí a regionů. Soutěž pořádá Sdružení Zlatý erb ve spolupráci s portálem Města a obce on-line. Je součástí aktivit v rámci kampaně Měsíc internetu, řekl ČTK otec projektu Jan Savický.

Soutěží se opět ve třech kategoriích: města, obce a regiony, sdružení a kraje. Letos poprvé mohla být vyhlášena i krajská kola, a to v Plzeňském kraji a Vysočině.

Hodnotí se zejména obsahová a výtvarná úroveň domovských stránek a jejich přínos pro vybrané skupiny uživatelů.

Do uplynulého ročníku se přihlásilo 242 soutěžících: 105 měst, 107 obcí a 30 sdružení a regionů. Proti předchozímu ročníku se počet soutěžních stránek zvýšil o 80 procent. V kategorii města zvítězil pražský magistrát před Novým Městem na Moravě a Kladnem. Z obcí se v čele umístily Pozlovice, Pohoří a Sázava u Lanškrouna. Z regionů ocenila porota informační server ŠumavaNet.cz, stránky kraje Vysočina a Sdružení obcí Orlicko. Stránky orlických obcí získaly i zvláštní cenu ministra vnitra za bezbariérový přístup. Nejvíce bodů od veřejnosti dostalo Nové Město na Moravě z kraje Vysočina. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků