Hlavní obsah
Cyber-shot W170 Foto: Novinky

Japonská Sony inovovala sérii fotoaparátů rodiny Cyber-shot W. V jejím rámci uvádí na trh pět nových modelů. Nejvyšší jednotka pořizuje snímky přes 10Mpix senzor a je vybavena pětinásobným optickým přiblížením.

Cyber-shot W170 Foto: Novinky
Sony omlazuje nabídku foťáků do kapsy

W170 je vlajkovou lodí řady "W". Fotoaparát je vybaven širokoúhlým objektivem Carl Zeiss s 5x optickým zoomem. Díky minimální ohniskové vzdálenosti 28 mm (ekvivalent kinofilmu) do zorného pole dostanete více osob nebo větší část krajiny bez ořezání okrajů.

Model W170 jako první v řadě Cyber-shot obsahuje funkci inteligentního rozpoznání scény (Intelligent Scene Recognition), která by měli i nováčkovi napomoci při rozhodování, jaké nastavení zvolit v řadě běžných fotografických situací.

Cyber-shot S780foto: Novinky:. Sony obohatila novinkami také sérii S. Modely nabízí rozlišení 8,1/7,2 efektivních megapixelů, funkci detekci obličeje, velký 2,5“ LCD displej se širokým pozorovacím úhlem a trojnásobný optický zoom.

V pokročilém režimu (Advanced) fotoaparát zaznamená dva snímky (jeden se standardním a jeden s optimalizovaným nastavením). Mezi další klíčové parametry modelu W170 patří funkce Smile Shutter a Face Detection a optický stabilizátor obrazu Super Steady Shot pro ostřejší snímky při fotografování za zhoršených světelných podmínek.

W150 – druhý nejvyšší model, W150, s rozlišením 8,1 efektivních megapixelů dostal do vínku rovněž širokoúhlý objektiv Carl Zeiss s 5x zoomem, funkce Smile Shutter, Face Detection a Intelligent Scene Recognition a stabilizátor.

Modely se na trh dostanou až v dubnu. Jejich cenu výrobce dosud neupřesnil.

Nižší verze Cyber-shot W130, W120 a W110 nabízí 8,1 efektivních megapixelů, resp. 7,2 Mpix a čtyřnásobný optický zoom. Základní model je bez optického stabilizátoru. První dva se na pultech obchodů objeví příští měsíc, nejlevnější 110 v dubnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků