Hlavní obsah

Seznam si na počátek října přichystal hned několik překvapení. Vylepšil službu Mapy.cz a Sauto. "U prvně jmenované se změnil způsob práce s mapou - přibližování mapy se dá ovládat kolečkem myši. Sauto přidalo vyhledávání v regionech i novou homepage s informacemi z oboru," uvedla tisková mluvčí Seznamu Rita Gabrielová.

Seznam inovoval služby Mapy.cz a Sauto

Nedávno avizované turistické a cyklo mapy na službě www.mapy.cz byly kladně hodnoceny ze strany uživatelů. Projekt Mapy - 2007 se tak posunul do další fáze, ve které se vývoj soustřeďuje na možnosti kombinovat jednotlivé druhy map s funkcemi např. plánovače tras nebo hledání.

Mapové kombinace

Pokud uživatelé pracují  např. se základní mapou, mohou si v levém horním rohu nastavit její vystínování, které dává mnohem plastičtější obraz, než běžná mapa. Při využití fotomapy se nastavenými tlačítky dají přidat i popisky, turistické nebo cyklotrasy. K historické verzi mapy přibyla další položka, a to letecké snímky z let 2002 - 2003, které se tak dají srovnat s posledními leteckými záběry. 

Nová verze map také rozšířila možnosti Plánovače tras. Nejen, že v popisu trasy přehledněji znázorňuje směry pro odbočení, ale navíc uvádí číslo silnice, po které je trasa popisována. Uživatel tak průběžně kontroluje, zda jede po správném úseku. Protože jsou mapy propojené se službou Firmy.cz, není problém získat informace o restauracích, penzionech a jiných bodech zájmu, a to cestou po mapě.

"Mapy budeme dále rozvíjet o další zajímavé mapové podklady a také je ještě více propojíme s dalšími službami Seznamu. Chceme je hodně zaměřit například na vzdělávání," uvedl produktový manažer Tomáš Forche. Průběžný vývoj na mapách lze sledovat  na blogu služby www.mapy.cz.sblog.cz.                    

Sauto má nový kabát

Nová homepage Sauta je o poznání přehlednější, přestože obsahová nabídka služby zůstala nezměněna. Pouze se přesunula do nových záložek. Těmi jsou kategorie vozidel, regiony a značky vozů.

Nejvíce inzertních položek je v kategorii osobních vozů, pokračují užitková a nákladní vozidla a motocykly. V poslední kategorii jsou pak specializovanější vozítka jako např. čtyřkolky, terénní vozidla nebo pracovní stroje. Nově je tu kompletní přehled o náhradních dílech a pneu, oboje už není součástí nabídky vozů.

Dříve, než se uživatel rozhoduje o značce hledaného vozu, může volit region, ve kterém chce prodej nebo nákup realizovat. V další úrovni volí řadu filtrů pro nalezení  toho nejvhodnějšího vozu s ohledem na značku, rok výroby, cenu, palivo, stav tachometru a další. Původní služba nabízela pouze 4 filtry, současná verze jich má více než dvojnásobek.

V regionálním výsledku hledání pak lze dále pracovat s pořadím nalezených vozů a řadit je podle stavu tachometru, roku výroby a ceny.

Karta vozu

Pokud už jsme došli přímo ke konkrétnímu modelu vozu, dozvíme se o něm dále v detailní Kartě vozu. Je tady cena, typ karoserie, objem motoru, palivo, průměrná spotřeba, stav tachometru, datum poslední STK, informace o výbavě a další.

Součástí karty je dále kontakt na prodejce, resp. jeho zobrazení na www.mapy.cz.  To vše s bohatou fotogalerií, kam lze přehledně umístit neomezený počet obrázků.

"Budeme nejvíce hlídat právě kvalitu databáze," dodal k nové verzi Sauta její manažer Jan Šusta. "Chceme vyloučit spekulativní prodeje nebo prodeje za dumpingové ceny. Také jsme jednoznačně oddělili inzerci motorových vozidel od inzerce náhradních dílů."

Zpravodajský motoristický servis

Zcela novým prvkem Sauta je informační servis, dodávaný externím partnerem - zpravodajským motoristickým serverem Autoweb.cz. Jde o zprávy ze všech oblastí života, kam motorismus nějakým způsobem zasahuje, např.  pravidla silničního provozu, zabezpečení aut, informace z politiky i společenských kuloárů, recenze na nové modely aut a další užitečné informace.                   

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků