Hlavní obsah
Základní kámen datového centra Foto: Seznam.cz

Seznam.cz položil základní kámen svého datového centra

Zástupci společnosti Seznam.cz ve středu v Praze v Horních Počernicích položili základní kámen svého datového centra. Největší technologická inovace v historii české internetové jedničky přispěje k úspoře energie a ke snížení ekologického dopadu.

Základní kámen datového centra Foto: Seznam.cz
Seznam.cz položil základní kámen svého datového centra

Seznam.cz v současnosti využívá pro svůj provoz datová centra externích dodavatelů. Finanční úspory z provozu vlastního datového centra by se měly projevit už v průběhu druhého roku provozu. Celková návratnost je plánována v horizontu šesti až osmi let.

Zleva Michal Feix (ředitel pro business development), Pavel Zima (generální ředitel) a Vlastimil Pečínka (technický ředitel) u základního kamene.

Foto: Seznam.cz

„Do deseti let do datového centra Seznam.cz investuje 200 miliónů korun výhradně z vlastních zdrojů, bez využití jakýchkoliv dotací, a bude zde prostor pro až 192 racků (systémy pro instalaci serverů a dalšího vybavení, pozn. red.) a vlastní laboratoř pro testování nových technologií,“ uvedla již dříve mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

„Jde pro nás o největší cílenou technologickou inovaci v historii firmy. Umožní nám pojistit si naše podnikání do budoucna a zefektivnit provozní náklady. A také se postupně transformovat do vlastního cloudu, ve kterém se nám známý svět hardwaru propojuje se světem infrastruktury, ve které běží,“ vysvětlil Vlastimil Pečínka, technický ředitel společnosti Seznam.cz.

Vizualizace datového centra

Foto: Seznam.cz

Datové centrum bude mít i vlastní malou solární elektrárnu, která přispěje ke snížení energetické náročnosti. Ta vznikne na střeše datacentra.

Seznam.cz bude mít nové datové centrum plně pod kontrolou, nebude zde fungovat žádný hardware s nevyhovujícími energetickými či tepelnými vlastnostmi, navíc v datacentru budou pracovat pouze interní zaměstnanci.

Vizualizace interiéru datového centra

Foto: Seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků