Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky

Samsung investuje do nových technologií stovky miliard

Jihokorejská společnost Samsung Group plánuje v příštích třech letech investovat 25 biliónů wonů (492,1 miliardy Kč) do umělé inteligence, mobilní technologie 5G, elektronických součástek pro auta a biofarmaceutických aktivit. Investice je součástí širšího balíčku 180 biliónů wonů, kterou chce největší jihokorejská podnikatelská skupina utratit za tvorbu nových pracovních míst a zajištění nových růstových oblastí, když její aktivity v oblasti výroby polovodičů a chytrých telefonů slábnou.

Ilustrační foto Foto: Miloslav Fišer, Novinky
Samsung investuje do nových technologií stovky miliard

Jižní Korea je velmi závislá na skupině Samsung a jejích dceřiných společnostech v oblasti investic a pracovních míst. A to i navzdory korupčnímu skandálu, jehož výsledkem bylo odsouzení dědice konglomerátu kvůli korupci. Letos však byl I Če-jong nečekaně propuštěn z vězení.

Samsung má celkem 62 dceřiných společností s celkovým majetkem 399 biliónů wonů. Jeho součástí je i Samsung Electronics, největší světový výrobce paměťových čipů a chytrých telefonů.

Tříletý investiční plán 180 biliónů wonů zahrnuje kapitálové výdaje a výdaje na výzkum a vývoj čipů a obrazovek. Proti předchozím třem letům budou investice vyšší o šest procent. Z celkové částky chce firma 130 biliónů wonů utratit v Jižní Koreji, kde by měla vytvořit 40 000 pracovních míst. To je o 20 000 více, než kolik činil předchozí plán, napsala agentura Reuters.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků