Hlavní obsah
Soutěž Najdi, co neznáš! Foto: Novinky

Počítačová učebna letos putuje do Frenštátu pod Radhoštěm

V soutěži Najdi co neznáš! se letos utkalo přes dva tisíce třídních týmů. Vítězem soutěže se stalo družstvo 9.C ze Základní školy v severomoravském Frenštátu pod Radhoštěm, které si jako výhru odnese počítačovou učebnu v hodnotě 350 tisíc korun.

Soutěž Najdi, co neznáš! Foto: Novinky
Počítačová učebna letos putuje do Frenštátu pod Radhoštěm

Soutěž pro týmy ze základních škol a víceletých gymnázií vyhlásil Seznam už počtvrté a to na www.najdi.seznam.cz. S pomocí partnera projektu, kterým je společnost Mall.cz, Seznam slíbil výhercům počítačovou učebnu v hodnotě 350 tisíc korun. Podmínkou však bylo absolvování tří dílčích kol, včetně finálového kola a správné zodpovězení více než stovky soutěžních otázek.

Cílem vědomostního klání nebylo jen odpovídat na věcné dotazy, ale především naučit děti ve věku 12 až 16 let správně hledat na internetu. Na www.seznam.cz se celkem 2 251 tříd z celé České republiky pustilo do pravidelné práce s fulltextem a snažilo se vybírat z velkého množství výsledků hledání tu nejpřesnější odpověď na soutěžní otázku.

Výherci si odnesou spoustu zajímavých cen

Aby soutěžení bavilo děti po celých devět týdnů, připravil pro ně Seznam drobné ceny také po každém dílčím kole. Nejlákavější ceny však byly připraveny na konec: počítačová učebna pro vítěznou školu a pro jednotlivé soutěžící pak MP3 přehrávače, hodinky Swatch, škola v přírodě, stojánek na mobil nebo trička s motivem soutěže.

Soutěž skončila poslední březnový den a díky 100 procentům správných odpovědí ji vyhrálo družstvo 9.C ze Základní školy v severomoravském Frenštátu pod Radhoštěm. Počítačovou učebnu jim zástupci Seznamu osobně předají ve čtvrtek 16. dubna v budově školy.

„Soutěž je docela náročná a protože v ní jde také o čas, prožíváme i my velké napětí a soutěžním týmům moc fandíme“, přiznává Radka Urbanová, marketing executive Seznamu a zároveň manažerka soutěže. „Vítězům gratulujeme a těšíme se na osobní setkání v polovině dubna.“

Celkový počet soutěžních týmů
Základní školy
6. třídy
517 družstev
7. třídy
528 družstev
8. třídy
506 družstev
9. třídy
526 družstev
Víceletá gymnázia
Prima
46 družstev
Sekunda
36 družstev
Tercie
52 družstev
Kvarta
40 družstev
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků