Hlavní obsah

On-line hry: V Los Angeles proběhl nákup hráčů v Playboy Mansion

Stomiliónová herní liga Championship Gaming Series startuje, američtí manažeři týmů si jako první vybírali své hráče. Jak draft v populární Playboy Mansion probíhal a kdo volil nejlépe? To si přečtěte v pátečním článku o online hrách, nechybí ani další informace z herního světa.

On-line hry: V Los Angeles proběhl nákup hráčů v Playboy Mansion

Novinky z domova

  • Pořadatelé české kvalifikace na turnaj World Cyber Games ze společnosti ProGamers oznámili, že domácí kvalifikace se můžou účastnit i slovenští hráči. Novinkou je i zavedení druhého Národního finále v Bratislavě (první bude v Brně), do USA se podívá celkem 14 hráčů v desíti hrách.
  • V pražské herně Battlezone se uskutečnilo LAN finále BenQ Warcraft III 1v1 a W3: DotA 5v5 lig pořádaných portálem United-Games. Na LAN finále v single Warcraftu bohužel dorazili jen dva hráči, po jasných hrách si vítězství zajistil Giacomo. DotA finále bylo o poznání zajímavější, utkali se v něm překvapivě Noxs gang a uNi, vítězství vybojovali prvně jmenovaní.
  • Na šestý letošní mezihernový turnaj LINKSYS.Call of Duty 2 se do heren sítě PG Cyber Café dostavilo 36 týmů v této hře, aby si zasoutěžilo o 7500 Kč v hotovosti a 150 volných hodin v hernách PGCC. Nejlépe přijel připraven nově sestavený tým nEophyte, ten ve finále těsně přehrál Faberi Bellatores v poměru 11:10.

LAN finále BenQ ligy ve hře W3: DotA.
Foto:
www.united-games.cz

 

Novinky ze světa

  • Již o tomto víkendu se ve Švédsku uskuteční další ročník monstrózního turnaje Dreamhack za účasti více než 5000 hráčů. Mezi nimi nebudou chybět ani Češi, stejně jako na předchozí Dreamhacky pořádá SC:BW klan Czech Demolition Squad výpravu čtyř hráčů, spolu s nimi jede i nová W3 akvizice nEophyte Giacomo.
  • Turnaj Electronic Sports World Cup se blíží, za námi je i kvalifikace v zemi zaslíbené progamingu - Jižní Koreji. V nabité konkurenci ve strategii Warcraft III si vedli nejlépe klanoví kolegové Soju a Lyn z týmu WE.IDE, neuspěly takové hvězdy jako MYM]Moon anebo FoV. Soju a Lyn budou určitě i ve Francii patřit ke kandidátům na vítězství, titul obhajuje další Korejec Lucifer.
  • Přední evropský multiklan MeetYourMakers znovu řeší situaci ve svém Counter-Strike týmu, neboť jeho nedávná akvizice DaY se rozhodl dát přednost škole a osobnímu životu. Místo něj se do týmu vrací legendární Naikon, který působil v týmech eoLithic, NoA či Catch Gamer.

Loňský ročník turnaje Dreamhack ve Švédsku.
Foto:
www.dreamhack.se

 

CGS - draft proběhl, karty jsou rozdány

O soutěži Championship Gaming Series už jsem na tomto místě psal několikrát, jen stručně připomenu základní informace. Celková dotace je 5 miliónů amerických dolarů (více než 100 miliónů Kč), hráči nesoupeří jen za sebe, ale jsou sdruženi do herních týmů a konečný výsledek vyplývá ze součtu výsledků v jednotlivých hrách. Svět je rozdělen do šesti regionů (Severní Amerika, Jižní Amerika, Evropa, Afrika/Blízký Východ, Asie, Austrálie), nejzajímavější je dění v Severní Americe, protože tam se už v první sezóně soutěží klasickým ligovým systémem.

V severoamerické lize bude soutěžit 6 týmů, nejdůležitějšími postavami jsou generální manažeři, kteří si do týmů vybírali hráče. Draft probíhal v Playboy Mansion v Los Angeles, nechyběli ani všudypřítomní "zajíčci", se kterými se hráči rádi fotili. Ještě před výběrem se zde odehrály turnaje v jednotlivých hrách, manažeři tak získali slušný přehled o výkonnosti hráčů. Pak už vše probíhalo stejně jako na klasickém draftu NHL, NBA či NFL - manažeři vybírali hráče bez ohledu na jejich hru, museli brát ohled i na speciální bodování soutěže, tedy že někteří hráči mají potenciál získat více bodů než jiní.

Sestava týmu Los Angeles compLexity
Jason Lake (generální manažer)
compLexity (CSS tým)
Phillipe "Kreegan" Stoyne (FIFA 07)
Megan "beLLE" Ceder (DoA 4 - žena)
Adande "sWooZie" Mosi (DoA 4 - muž)
CJ "GeeTeeOhh" Nelson (PGR 3)
Javier "Chavisan" Guiterrez (PGR 3)

Papírově nepříliš silný tým sestavil Jason Lake. Nikoho nepřekvapí, že dal důvěru svému vlastnímu týmu coL, i když tomu se v kvalifikacích nedařilo. Ani jediný další hráč ale svou kvalifikaci nevyhrál, slušný výkon předvedl sWooZie. Naopak posměch sklidil Jason za draftování beLLE, která byla výrazně horší než ostatní dívky a vše doháněla zářivým úsměvem.

Sestava týmu New York 3D
Dave Geffon (generální manažer)
Team 3D (CSS tým)
Matt "Wizakor" Wood (FIFA 07)
Tanya "coolsvilla" Underwood (DoA 4 - žena)
Jared "Cali Jared" Singer (DoA 4 - muž)
Chris "Badaxe" Bjorkman (PGR 3)
Barry "B.Brady" Brady (PGR 3)

Také Dave Geffon volil nejdříve CSS tým - přece jen 3D patří dlouhodobě mezi nejlepší světové týmy a Dave Geffon je dobře zná. Dalším silným hráčem je Wizakor ve hře FIFA 07, vyhrál kvalifikační turnaj a měl by své umění předvést i v soutěži.

Sestava týmu San Francisco OPTX
Kat Hunter (generální manažerka)
EF Gaming (CSS tým)
Allessandro "Stermy" Avallone (FIFA 07)
Vanessa Arteaga (DoA 4 - žena)
Cardell "dave cheppelle" Thomas (DoA 4 - muž)
Nolsen "Beisbol" Perez (PGR 3)
Erika "Skittles" Galegor (PGR 3)

Kat Hunter volila v draftu jako první a asi nikoho nepřekvapila, že zvolila Vanessu Arteagu - dívku, která v kvalifikaci naprosto zničila veškerou konkurenci v DoA. Dá se očekávat, že Vanessa vyhraje všechny své zápasy, což by mohlo týmu přinést slušnou porci bodíků. Velkým překvapením je draft Stermyho, neboť tento bývalý hráč Quaka v kvalifikaci FIFA 07 nevyhrál ani jediný zápas a bude muset hodně zapracovat na tom, aby byl konkurenceschopný.

Sestava týmu Chicago Chimera
Brian Flander (generální manažer)
Evil Geniuses (CSS tým)
Andrew "anomaly" Brock (FIFA 07)
Marjorie "Kasumi Chan" Bartel (DoA 4 - žena)
Jeremy "BlackMamba" Florence (DoA 4 - muž)
Wesley "ch0mpr" Cwiklo (PGR 3)
Jason "Jason X" Exelby (PGR 3)

Brian Flander upřednostnil před ostatními možnostmi kanadský CSS tým Evil Geniuses, ti skončili na slušném třetím místě v kvalifikaci. Hlavní silou "Chimér" ale bude skvělá PGR 3 dvojice, která má potenciál na zisk všech bodů v této disciplíně.

Sestava týmu Carolina Core
Mark Dolven (generální manažer)
Pandemic (CSS tým)
Nicholas "peekay" DePalmer (FIFA 07)
Katherine "mystic" Gun (DoA 4 - žena)
Ryan "OffbeatNinja" Ward (DoA 4 - muž)
Joe "Phantom" Tackett (PGR 3)
Brent "Rex" Dimapilis (PGR 3)

Outsiderem mezi týmy budou nejspíš "jaderňáci" z Caroliny, jediným opravdu kvalitním hráčem v týmu je OffbeatNinja, vítěz kvalifikace. Mark Dolven je zároveň šéfem Pandemic a i on raději volil své ovečky než aby dal šanci jiným.

Sestava týmu Dallas Venom
Alex Conroy (generální manažer)
JaX Money Crew (CSS tým)
Isidro "Novusnaim" Sifuentes (FIFA 07)
Cynthia "RasberryTea" Escamilla (DoA 4 - žena)
Manny "Master" Rodriguez (DoA 4 - muž)
Kevin "chaos" Parrish (PGR 3)
Patrick "IndigoFerret" Wyrick (PGR 3)

Alex Conroy (šéf týmu JMC) sestavil velmi slušný tým, místečko si v něm našli i jeho chráněnci z CS: Source. O žádnou velkou protekci ale nešlo, JMC skončili druzí v kvalifikačním turnaji a určitě budou patřit k lepším. Totéž se dá očekávat od dvojice DoA 4 hráčů - Master je dvojnásobný vítěz turnaje CGI, RasberryTea zase druhá nejlepší soutěžící z kvalifikací.

Týmy jsou vybrány, manažeři zároveň vybrali i několik hráčů "na farmu", kteří můžou zaskočit v případě špatných výsledků nebo zdravotních problémů. Nyní je nejvyšší čas na vyladění formy, ligové boje začnou už počátkem července. Kvalifikace ve zbytku světa teprve začíná, tamější týmy se budou muset spokojit s trochu skromnější show, podzimní světové finále ale bude určitě velké.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků