Hlavní obsah

On-line hry: Kdo v ČR nejlépe střílí? eSuba!

V herně AMD PGCC na Andělu se o víkendu konalo finále turnaje Call of Money, v němž šlo kromě hotovosti ve výši 100 000 Kč také o neoficiální titul nejlepšího Call of Duty klanu v České republice. Kdo byl nejlepší? To i mnohem víc se dozvíte v aktuálním článku o online hrách.

On-line hry: Kdo v ČR nejlépe střílí? eSuba!

Novinky z domova

  • O víkendu se v Rýmařově koná největší domácí LANka zaměřená čistě na strategické hry Starcraft: Broodwar a Warcraft III. Organizátorům se podařilo sehnat ceny v hodnotě 50 000 Kč, přihlášeno je celkem 238 hráčů, mezi nimi i borci ze Švédska.
  • Nový český rekord v kontinuálním hraní počítačových her má hodnotu 101 hodin a vytvořila jej trojice hráčů v liberecké herně Jaguar bar. Hráči měli na každou odehranou hodinu 5 minut pauzu, tyto přestávky mohli střádat. Za svůj výkon obdrželi blíže nespecifikovanou finanční částku, dále pak originální hry, herní sluchátka, profi podložku a předplatné GameStaru.
  • Již potřetí se pražském grand hotelu Alchymist uskutečnila Snídaně s Českou Miss. V soutěži pořádané portálem GameZone se hrál tentokrát Counter-Strike: Source, vítěz posnídal s finalistkou České Miss Terezou Jirounkovou. O víkendu jsou na programu dva další turnaje - NHL 06 a Age of Empires III.
  • Velmi populární Warcraft III mód Defense of the Ancients (zkráceně DotA) bude mít u nás svou reprezentaci. Po několika výpadech v diskusích na ProGamers se Češi a Slováci rozhodli sestavit repre výběry a ukázat, kdo je na tom v této hře lépe.

V pořadí 3. snídaně s Českou Miss - Tereza Jirounková a Tomáš Gajdůšek.
Foto:
www.gamezone.cz

 

Novinky ze světa

  • Ve spolupráci evropské ClanBase a americké Global Gaming League se o víkendu potkali vítězové EuroCupu a AmeriCupu. Ve hrách Counter-Strike, Warcraft III a Quake 4 šlo celkem o 100 000 dolarů, souboj byl nakonec vyrovnaný, neboť dvě soutěže (CS, Q4 1on1) vyhráli Američané a dvě (W3, Q4 4on4) Evropané.
  • Pořadatel světově významných progamingových akcí Cyberathlete Professional League (CPL) se po nedávném zrušení CPL World Tour opět objevil na scéně. CPL hodlají organizovat své turnaje v Číně a Austrálii, v obou případech za asistence domácího pořadatele.
  • Světový Warcraft III turnaj IGE League 2006 má za sebou korejskou a čínskou kvalifikaci, nyní je řada na Evropanech. 16 pozvaných špičkových evropských hráčů si zahraje v kvalifikačním turnaji o 5 volných míst, nás může těšit, že mezi vyvolenými je i český reprezentant Michael "Giacomo" Hladík z AMD Cyber Teamu.
  • Zajímá vás, jaká země vychovává nejlepší hráče Counter-Striku? Podívejte se na žebříček národů sestavený experty serveru GotFrag, ve kterém se zohledňují výsledky veškerých významných akcí. Na 1. místě najdeme Švédsko, za ním se drží USA a Německo. Česká republika figuruje na 22. místě, Slováci jsou na 28. pozici.

Finále Painkiller turnaje na akci CPL Summer 2005.
Foto:
www.gotfrag.com

 

Call of Money - 50 000 Kč pro eSubu

Počátkem února vyhlásil herní portál GameZone soutěž s názvem Call of Money, do které se přihlásila necelá stovka českých týmů hrajících bojovku Call of Duty. Po online bojích v double elimination pavouku zůstaly ve hře čtyři nejlepší klany, ty se sešly poslední březnový víkend v pražské herně AMD PG Cyber Café Anděl.

Vzhledem k tomu, že se hrálo o 100 000 Kč a peníze se předávaly přímo na místě, dal se očekávat boj na ostří nože. Nejlepší pozici měly týmy eSuba a Candid, neboť postoupily z Winners Bracket, dále pak hrál tým inteRaction a čtveřici doplňoval další známý multiklan - nEophyte.

Favoritem turnaje byla eSuba, ta také porazila ve finále WB tým Candid 21:14 a čekala na svého finálového soupeře. Ten vzešel z nejzajímavějšího utkání dne, ve kterém se potkaly týmy Candid a nEophyte. Po dvou mapách byl stav nerozhodný - 20:20, ve třetí (losované) mapě byli o něco lepší nEophyte a postoupili do finále. Tam nicméně nestačili na odpočatou eSubu a po prohře 13:21 berou až 2. místo.

eSuba vítězstvím v turnaji potvrdila svou výsadní pozici na české scéně a kromě respektu ostatních získala i velmi slušnou sumičku - 50 000 Kč v hotovosti. Ani další medailisté nepřišli zkrátka - na stříbrné nEophyte čekalo 20 000 Kč a na bronzové Candid pak 10 000 Kč.

Konečné pořadí + výhry:

1. místo: eSuba steelseries - 50 000 Kč
2. místo: nEophyte-Intel - 20 000 Kč
3. místo: Candid Plantronics - 10 000 Kč
4. místo: inteRaction Sennheiser - 8 000 Kč
5.-6. místo: Quattro Gaming - 4 000 Kč
5.-6. místo: Fraggedby - 4 000 Kč
7.-8. místo: NecroRaisers - 2 000 Kč
7.-8. místo: Phyrexian - 2 000 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků