Hlavní obsah
Karel Gott. Foto: Jan Handrejch, Právo

Největším internetovým skokanem se stal Karel Gott

Společnost Seznam.cz zveřejnila své pravidelné statistiky největších internetových skokanů. V kategorii Osobnosti získal v květnu prvenství zpěvák Karel Gott. Hned za ním se umístily francouzská šansoniérka Edith Piaf a slovenská herečka Jana Belková.

Karel Gott. Foto: Jan Handrejch, Právo
Největším internetovým skokanem se stal Karel Gott

Zájem lidí se v minulém měsíci upíral kromě známých osobností také na počasí. „V polovině května začaly velmi vydatné deště na území Moravy. V důsledku toho se zvedly především hladiny řek Odra a Labe. Druhá vlna silných dešťů poté přišla koncem měsíce na území Čech. Uživatelé se tak v květnu obávali povodní a zjišťovali si informace na internetu. V kategorii Události, kauzy se proto vyskytují dotazy jako povodí Odry, povodí Labe či povodňové mapy, v kategorii Komerční firmy se na prvním místě umístil dotaz Povodí Moravy, s. p.,“ podotkl Michal Sedláček, administrátor fulltextu v Seznam.cz.

Také sportovní události se těšily v pátém měsíci v roce zvýšené popularitě. „Konalo se hokejové mistrovství světa, pražský maratón a několik velkých rallye. Všechny tyto akce se velmi výrazně zapsaly do seznamu skokanů českého internetu. V souvislosti s pražským maratónem se lidé zajímali nejen o samotnou akci, která se objevila v kategorii Zábavní, kulturní, sportovní a společenské akce, ale hledali si také dopravní omezení spojená s touto sportovní událostí,“ konstatoval Sedláček.

Švédsko střílí první gól. Střelu nešťastně tečoval Petr Zámorský.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

„Dotaz pražský maratón 11. 5. 2014 dopravní omezení se objevil na pátém místě v kategorii Praktické dotazy. Hokejové mistrovství světa se stalo nejvýraznějším skokanem v kategorii Zábavní, kulturní, sportovní a společenské akce. Ve stejné kategorii navíc najdeme i dva velké rallye závody – Rallye Český Krumlov a Rallye Šumava,“ uvedl administrátor fulltextu v Seznam.cz.

Mezi skokany se objevila také témata spojená s maturitou. „Vidět je to především na kategorii Praktické dotazy, kde nalezneme dotazy jako maturita z matematiky 2014 řešení či didaktický test český jazyk,“ uzavřel Sedláček.

Statistika internetových skokanů zachycuje dotazy, které byly v květnu 2014 hledány mnohonásobně více, než tomu bylo v předchozím období. Jedná se tedy o dotazy, které odrážejí aktuální zájmy uživatelů o určitá témata, kauzy nebo produkty.

Kompletní výsledky jsou umístěny na stránkách skokani.seznam.cz. Nejzajímavější internetové skokany naleznete v následující tabulce.

Největší skokani – květen 2014
Osobnosti
1.
Karel Gott
2.
Edith Piaf
3.
Jana Belková
4.Gabriela Filippi
Praktické dotazy
1.
Přání ke dni matek
2.
Maturita z matematiky 2014 řešení
3.
Didaktický test český jazyk
4.
Dětský den
Zábava, kulturní, společenské a sportovní akce
1.
Mistrovství světa v ledním hokeji 2014
2.
Rally Český Krumlov
3.
Noc kostelů Praha
4.
300 zatáček Gustava Havla
TV pořady, filmy, seriály
1.
Hlas ČeskoSlovenska
2.
X Factor
3.
ČT1 seriál První republika poslední díl
4.
Habermannův mlýn
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků