Hlavní obsah
Mapy.cz mají novou podobu mobilní verze pro Android a iOS i funkci Moje mapy Foto: Seznam.cz

Mapy.cz přinášejí nové vychytávky. A mají vylepšenou mobilní aplikaci

Na dovolenkovou sezónu se připravil portál Mapy.cz, který provozuje společnost Seznam.cz. Přináší několik šikovných vychytávek, které lidem zpříjemní cestování. Kompletní proměnou prošly také mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS.

Mapy.cz mají novou podobu mobilní verze pro Android a iOS i funkci Moje mapy Foto: Seznam.cz
Mapy.cz přinášejí nové vychytávky. A mají vylepšenou mobilní aplikaci

Zcela nové podoby a společných inovací se dočkaly mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS. „Největší důraz je kladený na samotnou mapu, protože od našich uživatelů víme, že je to základní prvek aplikace, na který se mohou spolehnout, a proto je nyní roztažena přes celý displej a dostala podporu pro otáčení prsty. Pohráli jsme si i s měřítkem mapy, které jsme posunuli k intuitivnímu ovládání tím, že si na mapě sami cokoli změříte dvěma prsty položenými na displej,“ řekl Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Vylepšení dostala také funkce Stopař, která slouží ke sledování výkonnosti, zlepšení orientace v terénu a zaznamenání samotného výletu. Nově umí rozpoznat aktivity, které lidé dělají a umožňuje rovnou ukládat veškeré záznamy a kategorizovat je podle druhu aktivity a času.

„Zapracovali jsme zatím část změn jako například rozpoznání aktivity. Zároveň plánujeme další vylepšení, směřující k automatickému zastavování záznamu, když se uživatel nepohybuje, případně rozdělení záznamu, když si aplikaci třeba zapomenete vypnout po výletě pěšky a jedete pak autem. Ta budou přicházet během následujících měsíců, aby byla hotová do hlavní letní sezony,“ nastínil další vývoj Faifer.

Poradí, kam vyrazit v okolí

Změny se dotkly také funkce Výlet po okolí, díky které si nyní cestovatelé mohou kdekoli na světe naplánovat okruh kolem místa, kde se aktuálně nachází. „Zlepšili jsme a budeme dále rozvíjet naši unikátní funkci Výlet po okolí, kterou jsme naučili v aplikacích fungovat i offline a kdekoliv po světě. Když máte dvě hodiny času a nevíte kam vyrazit, funkce poradí,“ upřesnil Faifer.

Obě mobilní verze aplikace se stávají více přátelské také pro zahraniční uživatele, a to prostřednictvím hlasové navigace v dalších pěti světových jazycích. „Ke stávající české a anglické tak přibyla i polská, německá, francouzská, španělská a ruská verze,” konstatoval produktový manažer.

Moje mapy pro snadnější plánování

Na klasických počítačích i v mobilní aplikaci najdou uživatelé nově šikovnou funkci Moje mapy, která nahrazuje dřívější Batůžek. „Moje mapy sdružují všechen uživatelský obsah, který si mohou lidé v aplikaci nebo na webu vytvořit, případně zaznamenat. Jednoduše si teď vytvoří složky a rozřadí si pracovní a víkendové plány nebo aktivity,“ uvedl Martin Jeřábek, manažer služby Mapy.cz.

Funkce Moje mapy je dostupná po přihlášení.

Foto: Mapy.cz

„Bez problémů si mohou vytvořit složku například ‘Dovolená Krkonoše’ se všemi trasami, tipy na výlet či zajímavými restauracemi. Vše budou mít pohromadě na jednom místě. Další z vychytávek je jednoduché ovládání jedním prstem, které lidé ocení zejména při práci se složkami, jež mají v aplikaci uložené,“ vypočítal Jeřábek.

Inovací se dočkal také Plánovač, který v minulosti umožňoval vytvářet trasy složené z více druhů dopravy. „Ověřili jsme si, že je v tomto druhu plánování potenciál, a proto zkoušíme tuto myšlenku dále rozvést. Můžeme to tak udělat díky složkám v Moje mapy, kam si nově uživatelé mohou skládat jednotlivé trasy s rozdílnou dopravou za sebe. Díky tomu můžeme nechat v základu jen jeden druh dopravy na plánované trase,“ uzavřel Jeřábek.

Funkce Moje mapy je učena všem nadšencům, kteří s oblibou vytvářejí inspiraci pro ostatní tím, že své složky oblíbených míst nebo tras nasdílí jako ucelený příběh na sociálních sítích.

Kde stahovat?

Stahovat novou mobilní aplikaci pro Android je možné zde.

Pro platformu iOS bude nová verze dostupná od 4. června a nabízet bude nově offline mapy celého světa. Stahovat si je bude možné po jednotlivých regionech či státech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků