Hlavní obsah
Velký ohlas způsobil koncert Justina Timberlakea. Foto: Petr Horník, Právo

Lidé se v červnu zajímali o počasí i kulturu

Neustálé výkyvy počasí nenechaly v minulém měsíci chladné ani lidi na internetu. Kromě předpovědi se zajímali také o plavecké areály a rady, jak předejít různým zdravotním nepříjemnostem, které souvisejí s vysokými teplotami. Podle statistik vyhledávání společnosti Seznam.cz stranou nezůstala ani kulturní témata.

Velký ohlas způsobil koncert Justina Timberlakea. Foto: Petr Horník, Právo
Lidé se v červnu zajímali o počasí i kulturu

„Poslední měsíc před velkými prázdninami se již tradičně nese především v intencích příprav na letní měsíce. V Seznamu skokanů českého internetu se to projevilo především v dotazech na počasí, jako jsou ČHMÚ radar bouřky nebo dlouhodobá předpověď na červenec, které se objevily mezi skokany v kategorii Praktické dotazy,“ uvedl Michal Sedláček, administrátor fulltextu v Seznam.cz.

„Mimo to také lidé hledají, kam se zajít vykoupat. Pro letošní rok se zdá, že si velmi dobře vede Koupaliště Petynka, které nalezneme mezi skokany v kategorii Ostatní. Lidé se ale také informují o tom, jak řešit případné nepříjemnosti, které mohou letní radovánky doprovázet. V kategorii Praktické dotazy se tak umístil i dotaz úpal a úžeh příznaky,“ konstatoval Sedláček.

Zajímavé koncerty i filmová tvorba

Proti předchozím měsícům se lidé zajímali také velmi o kulturní témata. „V České republice se odehrálo hned několik významných koncertů, které české milovníky hudby velmi oslovily. Velký ohlas způsobily koncerty Justina Timberlakea, Lucie, Iron Maiden v Brně, ale také festival Votvírák,” podotkl administrátor fulltextu.

Vedle hudby byl červen také měsícem zájmu o českou filmovou tvorbu. Uživatelé se dotazovali na informace především o dvou českých filmových novinkách a jedné seriálové. Jedná se o snímky Všiváci a Zakázané uvolnění, které se objevily mezi skokany v kategorii TV pořady, filmy, seriály. Zájem vzbudil i nový český seriál Svatby v Benátkách,“ uzavřel Sedláček.

Statistika internetových skokanů zachycuje dotazy, které byly v červnu 2014 hledány mnohonásobně více, než tomu bylo v předchozím období. Jedná se tedy o dotazy, které odrážejí aktuální zájmy uživatelů o určitá témata, kauzy nebo produkty.

Kompletní výsledky jsou umístěny na stránkách skokani.seznam.cz. Nejzajímavější internetové skokany naleznete v následující tabulce.

Největší skokani – červen 2014
Osobnosti
1.
Jaroslav Kaňkovský
2.
Lenka Hrůzová
3.
Daniel Landa
4.Lucie Borhyová
Praktické dotazy
1.
ČHMÚ radar bouřky
2.
Den otců
3.
Dětský den
4.
Dlouhodobá předpověď na červenec
Zábava, kulturní, společenské a sportovní akce
1.
Wimbledon program
2.
Letecký den Mladá Boleslav
3.
Pražská muzejní noc
4.
Olomoucký půlmaraton
TV pořady, filmy, seriály
1.
Zlatá hokejka 2014
2.
Zakázané uvolnění recenze
3.
Všiváci film
4.
Svatby v Benátkách
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků