Hlavní obsah

Hackeři připravili Citibank v USA o desítky miliónů dolarů

Hackeři prý připravili Citibank v USA o desítky miliónů dolarů. Předpokládá se, že za akcí stál gang z Ruska, uvedl v úterý Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na vládní zdroje. Mluvčí mateřské Citigroup to ale popřel.

Hackeři připravili Citibank v USA o desítky miliónů dolarů

Napadeny byly ještě dvě organizace včetně jednoho z vládních úřadů, napsal list s odvoláním na zdroj informovaný o útoku na Citibank. Předpokládá se, že se útok hackerů na banku ze skupiny Citigroup odehrál letos v létě.

Vyšetřovatelé mají podezření, že se akce mohla uskutečnit již loni. A není jasné, zda hackeři získali přístup do bankovního systému přímo nebo prostřednictvím někoho třetího.

"Do systému nikdo nepronikl a nevznikly žádné ztráty, ani u zákazníků, ani na straně banky," popřel zprávy listu ředitel bezpečnostních a vyšetřovacích služeb Citigroup Joe Petro. Dodal, že podezření Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) o ztrátách desítek miliónů dolarů se nezakládají na pravdě. Z úřadu FBI nebyl nikdo k zastižení, aby se k věci vyjádřil, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků