Hlavní obsah
Logo společnosti Google Foto: Peter Power, Reuters

Francie bude žalovat Google a Apple kvůli nekalým obchodním praktikám

Francie bude žalovat americké technologické firmy Google a Apple za „nekalé obchodní praktiky” vůči francouzským začínajícím firmám a vývojářům. Oznámil to ve středu francouzský ministr financí Bruno Le Maire.

Logo společnosti Google Foto: Peter Power, Reuters
Francie bude žalovat Google a Apple kvůli nekalým obchodním praktikám

Podle agentury AFP uvedl, že případnou sankci, kterou by pařížský obchodní soud mohl uložit, odhaduje na "několik miliónů eur". Apple a Google údajně softwarovým vývojářům jednostranně diktují ceny a další smluvní podmínky.

"Věřím v ekonomiku postavenou na spravedlnosti," řekl ministr a dodal, že situace je "nepřijatelná". "Apple a Google mohou být mocní, jak chtějí, ale neměly by mít možnost chovat se k našim start-upům a vývojářům tak, jak se v současnosti chovají," uzavřel Le Maire.

Obchodní vztahy mezi Spojenými státy a Evropou v poslední době poznamenalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zavést cla na dovoz hliníku a oceli, připomněla agentura AFP. Brusel právě zkoumá, jaká opatření by mohla zvýšit výběr daní od zámořských gigantů, kteří působí na evropském trhu.

Francouzská vláda se s firmou Google již soudí kvůli údajným nedoplatkům na daních. Nadnárodní společnost, která v zemi provozuje jednu ze svých divizí, většinu zisků daní mimo Francii.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků