Hlavní obsah
Evropa potřebuje strategii vytváření pracovních míst. Foto: Profimedia.cz

Evropský soud potvrdil pokutu pro Microsoft, mírně ji ale snížil

Evropský soud potvrdil pokutu, kterou před čtyřmi lety udělily antimonopolní orgány Evropské unie americké softwarové společnosti Microsoft. Soud ale pokutu snížil o 39 miliónů na 860 miliónů eur (asi 22,3 miliardy Kč). To je proti původní částce o více než čtyři procenta méně. Soud jinak odmítl odvolání Microsoftu, který s pokutou hned od začátku nesouhlasil.

Evropa potřebuje strategii vytváření pracovních míst. Foto: Profimedia.cz
Evropský soud potvrdil pokutu pro Microsoft, mírně ji ale snížil

Pokuta pro Microsoft je podle agentury Reuters technicky postihem za nedodržování pravidel. Evropská komise firmu v roce 2004 vyzvala, aby zveřejnila zdrojový kód pro software k serverům. Chtěla tak zajistit větší kompatibilitu s produkty od jiných výrobců.

Rozhodnutí druhého nejvyššího soudu Evropské unie v zásadě podporuje původní rozhodnutí komise a naopak odmítá všechny argumenty, které Microsoft předložil ve snaze přesvědčit soud, aby původní rozhodnutí anuloval.

V roce 2008, kdy Microsoft pokutu dostal, šlo o nejvyšší pokutu, jakou kdy Evropská komise vyměřila. Potrestala tak Microsoft za to, že ani na výzvy nezveřejnil zdrojový kód k softwaru a oddaloval poskytnutí informací konkurentům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků