Hlavní obsah
Foto: Kamil Kyzlink

Evropané si koupili 1,5 milionu konzol GameCube

Evropané si v roce 2002 pořídili celkem 1,5 milionu herních konzol GameCube japonské společnosti Nintendo. Oznámila to firma, která si tak v této oblasti udržela druhou pozici před americkým softwarovým gigantem Microsoft. Společnost však nadále výrazně zaostává za japonským konkurentem Sony.

Foto: Kamil Kyzlink
Evropané si koupili 1,5 milionu konzol GameCube

Firma Nintendo dále uvedla, že loni v Evropě prodala tři miliony přenosných herních zařízení Gameboy Advance. V březnu představí nový model tohoto přístroje, který bude zaměřen na starší hráče, napsala agentura Reuters. Konzola GameCube soupeří s konkurenčními přístroji Xbox společnosti Microsoft a PlayStation 2 firmy Sony. Podle Bena Keena, ředitele firmy ScreenDigest, která se zabývá průzkumem trhu, prodal loni Microsoft v Evropě 1,4 milionu konzol Xbox, zatímco prodej konzol PlayStation 2 se odhaduje na zhruba šest milionů kusů.

Podle evropského ředitele firmy Nintendo Davida Gosena se letos strategie zaměří na nové herní tituly. Na trh by mělo být uvedeno více než 80 nových her pro konzolu GameCube a přes 60 her pro GameBoy Advance. První internetová hra pro GameCube bude v Evropě v prodeji od sedmého března.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků